Hidżab czelendż

Ty w imię starej wielkanocnej tradycji poświęciłeś jajka. Natomiast dzielne Szwedki poświęcają się w imię braterstwa z uchodźcami, multikulturowej gościnności oraz otwartości na muzułmańską modę. Jak sądzisz, kto poświęcił się bardziej?

Zrzut ekranu 2016-03-26 o 22.46.28.png

Jaki element stroju jest najmodniejszy tej wiosny wśród protestantek, katoliczek, tudzież ateistek w Szwecji? Otóż ponoć absolutny hit sezonu to hidżab, czyli arabska chusta, do tej pory noszona wyłącznie przez bogobojne muzułmanki. Zakrywa ona włosy, uszy i szyję, czyli części ciała, których nie powinien podziwiać nikt, poza małżonkiem niewiasty. Początki owego modowego szału sięgają już roku 2013. Wówczas to w sztokholmskiej dzielnicy Farsta tajemniczy sprawcy pobili pewną Muzułmankę, co rozjuszyło rdzenne Szwedki, dla których wydarzenie owo stało się dowodem, że ich ojczyzna jest wroga innym kulturom oraz niebezpieczna dla uchodźców. 

Z miejsca postanowiły rozpocząć intensynwą walkę i w ten sposób narodziła się ogólnokrajowa akcja #hijabuppropet (po szwedzku „hidżabowy protest”): w imię skandynawsko-islamskiej solidarności kolejne Szwedki zaczęły wrzucać na Instagrama oraz Twittera zdjęcia, na których pozują w owych chustach, jednocześnie pokazując światu, iż Skandynawki lubią pozować nie tylko w bikini.

Jeśli więc pewnego dnia zobaczysz, że twoja żona lub dziewczyna z upodobaniem nosi elegancką chustę, być może będzie to znak, iż hidżabowy trend dotarł już nad Wisłę a twoja ukochana jest zarówno modna, jak i społecznie zaangażowana.

Czy będziesz wówczas pękał z dumy, iż walczy o to, aby Polska stała się bardziej tolerancyjna, niż Szwecja?

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika hijabuppropet (@hijabuppropet)


Dodał(a): Michał Jośko/ fot.: Instagram Niedziela 27.03.2016

Komentarze

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Akki12 (2018-10-29 08:09:05)
Some time i am face a trouble i have not found the doucments on window10. if you are face the window10 there are more user are join the best of the best community find my documents windows 10 if you are conform the use of the window10. Zgłoś naruszenie
Komentarze (1)