Nadciśnienie

Bąbelki schłodzone? Teraz musisz tylko znaleźć wystarczająco dobry powód, żeby otworzyć butelkę

szampan

Czy można sobie wyobrazić sylwestra i karnawał bez musującego wina? Oczywiście. Tyle że jest to tak samo nonsensowne, jak randka z Gisele Bündchen w barze mlecznym. Nie kombinuj więc, tylko uczcij Nowy Rok po ludzku, spożywając stosowne do tych okoliczności napoje bąbelkowe. Bul, bul, bul i do dzieła!!!


MIONETTO IL MOSCATO
0,75 l/68 zł
Delikatnie gazowane i mocno romantyczne wino, tworzone z prawdziwym znawstwem przez mieszkańców Włoch północno–wschodnich. Szukasz trunku, którego smak łączy fantazję z niesamowitą siłą orzeźwienia? Oto znalazłeś swój karnawałowy typ. Moc: 7 koni.

JACQUART KATARINA CUVÉE
0,75 l/400 zł
Wytrawny szampan z winnic francuskiego Reims, dostojny i wytworny niczym Citroën C6. Trunek dojrzewa w butelce nawet dziesięć lat, osiągając wystrzałowość 12,5 proc. To oficjalny napój podczas słynnych brytyjskich wyścigów konnych Royal Ascot.

INNISKILLIN SPARKLING ICE WINE
0,375 l/68 zł
Wino lodowe, czyli słodki kanadyjski specjał tworzony z winogron zamarzniętych na krzewie. Tutaj w 11,5–procentowej wersji z bąbelkami, wprost z winnic Inniskillin umiejscowionych na Półwyspie Niagara oraz w Dolinie Okanagan.

MARTINI ROSÉ
0,75 l/59 zł
Jesteś miłośnikiem włoskiej kultury, której trwałym elementem są słynne wermuty Martini z Turynu? A więc podczas tego karnawału nie zapomnij sięgnąć po bąbelkową nowość, czyli ten musujący półwytrawny napój w łososiowym kolorze z anestetykiem o mocy 9,5 procent.

HENKELL BLANC DE BLANCS
0,75 l/25 zł
Wino musujące dla (wymagającego) ludu, czyli więcej niż przyzwoitej jakości trunek oferowany w świetnej cenie. Ten wytrawny napój tworzony jest w niemieckim Wiesbaden na bazie białych winogron, a ma 12 procent zawartości alkoholu.

PAGO DE THARSYS ROSADO CAVA BRUT
0,75 l/89 zł
Rarytas nie tylko dla maniaków Hiszpanii, czyli wino musujące z Requeny (w hiszpańskiej prowincji Walencja), dojrzewające przez 36 miesięcy. Gwarantujemy, że kolor tego napoju zwabi do ciebie wszystkie seksowne panny w promieniu kilometra.

GEKKEIKAN ZIPANG SPARKLING SAKE
0,25 l/24 zł
Japoński napój gazowany z ryżu. Kochasz Toyotę i Kawasaki, karate i sumo? Oglądasz oryginalną wersję horroru „Krąg” na ekranie Sony? Gekkeikan będzie dla ciebie alternatywą dla zwykłych win musujących. W butelce zamiast 7 samurajów – 7 proc. alkoholu.

ROCCO VENEZIA PROSECCO
0,75 l/380 zł
Wytrawne arcydzieło z Wenecji, czyli wino musujące obdarzone niesamowitym włoskim seksapilem. I to mimo faktu, że nazwę wzięło od św. Rocca, opiekuna pielgrzymów i chorych, a nie Rocca Siffrediego. W butelce pieni się 11,5 proc. alkoholu.

Dodał(a): ckm Czwartek 30.12.2010