YouTuberzy pod żaglami

Do rywalizacji o mistrzowski tytuł I Żeglarskich Mistrzostw Polskich YouTuberów przystąpiło 10 załóg złożonych z najpopularniejszych twórców polskiego YouTube’a. Podczas rywalizacji nie brakowało wielkich emocji, a oprócz trzech pierwszych miejsc, premiowane były również załogi, które najlepiej poradziły sobie z procedurą startową i jako pierwsze przekroczyły linię startu.
jutuberzy1.jpg
Pierwsi Mistrzowie Polski

W drugi weekend maja jezioro Święcajty zamieniło się w arenę żeglarskich zmagań. Zmierzyli się oni w ramach I Żeglarskich Mistrzostw Polski YouTuberów w klasie jachtów kabinowych. W piątkowe popołudnie w porcie Róży Wiatrów zameldowało się aż 10 załóg, złożonych z 40 największych polskich twórców YouTube’a. Wszystko po to, by już kolejnego dnia wypłynąć na wodę i walczyć o tytuł Żeglarskiego Mistrza Polski YouTuberów. Żeglarzy dopingowali wierni kibice i licznie zgromadzona publiczność, która podziwiała zmagania ulubionych twórców Wszystkie zespoły przystąpiły do startu z pełną determinacją i wielkim zaangażowaniem.

I Żeglarskiego Mistrza Polski YouTuberów przypadł załodze IsAmUxPompa z Nymfą, TheNitroZyniak oraz GRLMIKE, dowodzonej przez komandora Szymona Micsutkę Zwycięzcy wznieśli w górę mistrzowskie trofeum, otrzymali złote medale. Swój udział w regatach podsumował kapitan załogi Szymon Kasprzyk (IsAmuXPompa) – Jak widać poszło nam najlepiej ze wszystkich. Byliśmy przygotowani, graliśmy w gry żeglarskie, a nasz sternik poprowadził całą naszą załogę do zwycięstwa. Koniecznie chcieliśmy wygrać w tej rywalizacji i to nam się udało!Na drugim miejscu podium stanęła drużyna Sadama, Krzystofa Traczyka i LoveAndGreatShoes z Igorem Przegrałkiem w roli sternika, która z zadowoleniem przyjęła tytuł wicemistrza. Po brąz sięgnęła załoga magicznego Y ze sternikiem Martą Milewską.

Sędzia główny wyróżnił również załogi, które najlepiej poradziły sobie z procedurą startową w obu biegach i punktualnie przekroczyły linię startu. Wśród wyróżnionych znaleźli się Naruciak, Yoshi7901, Sou Shibo, Damian Kowalski oraz JCOBPLAY.

Żeglarska atmosfera w klimacie YouTube’a

Frekwencja w czasie I Żeglarskich Mistrzostw Polski YouTuberów dopisała. W porcie Róży Wiatrów zameldowało się blisko 40 twórców YouTuba, a wśród nich: SA Wardęga, Remigiusz Maciaszek, Rojo, Śmiechawa TV, Sadam, Magia Y, Wapniak, Kisiel, Gimper, IsAmUxPompa, Nymfa, TheNitroZyniak, GRLMIKE, Adwekage, Nadia Ka, MrSetoKami, Yoshi, Sou Shibo, JCOBPLAY, Izak, Naruciak, Urban TV.


Dodał(a): CKM.PL/fot. mat. prasowe Niedziela 10.05.2015