Wspinaczkowy cymbergaj

Nawet jeśli w swoim biurze masz stół do ping ponga lub do cymbergaja, to prawdopodobnie nigdy nie będą one tak fajne, jak ta ścianka wspinaczkowa z rozszerzoną rzeczywistością, na której możesz zagrać tak naprawdę w co chcesz.
cymb.JPG

Wiele współczesnych korporacji szczyci się tym, że w swoich biurach ma liczne rozrywki dla swoich pracowników. A to stół do bilardu, a to cymbergaj, a to jeszcze osobny pokój z konsolami do gier. I oczywiście o ile każde z tych urządzeń zapewnia niezłą rozrywkę, o tyle zdaje nam się, że żadne z nich nie będzie w stanie dorównać ściance wspinaczkowej z poszerzoną rzeczywistością.

Ścianka ta, stworzona przez Augmented Climbing Wall, spełnia bowiem wszystkie kryteria „zajebistego gadżetu rozrywkowego”. Po pierwsze, jest ścianką wspinaczkową, a więc już samo to wyróżnia ją spośród innych rozrywek biurowych i stawia na czele stawki.

Po drugie, dzięki specjalnemu projektorowi, który śledzi i na bieżąco analizuje ruchy użytkownika, jest w pełni interaktywna, a więc korzystanie z niej nie ogranicza się jedynie do wspinaczki. To płynnie przenosi nas zaś do powodu trzeciego, którym jest ogromna różnorodność rozrywek i gier, w które można na niej zagrać. Wirtualny cymbergaj to ledwie ułamek jej możliwości.

Poza tym wszystkim, ścianka oferuje to, co faceci lubią najbardziej, a więc możliwość rywalizacji i prawdziwego sprawdzenia swojej siły, wytrzymałości i koordynacji ruchowej (w końcu granie w cymbergaja na takiej ściance wymaga całkiem sporych umiejętności).

Oczywiście przy okazji można też dobitnie pokazać kumplowi z biurka obok, że jest cieniasem i tym samym zaimponować wszystkim laskom z firmy. A tego gry na konsolę na pewno nie oferują.
Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. YouTube Poniedziałek 19.09.2016