Wodna ślizgawka

Lubisz wodę, plażę i gorące laski? Lubisz na pewno. Mamy dla ciebie sport, który łączy to wszystko naraz. Nazywa się skimboarding.

Skimboarding

Ślizgaj się z nami na fejsie


Co to takiego?
Jeśli lubisz surfing to na pewno ci się spodoba. Jak i w nim pływasz bowiem na desce. Aby było więcej funu deska nie ma stateczników, co sprawia, że łatwiej się nią kontroluje. Pływanie polega na ślizganiu  się na płytkiej wodzie blisko brzegu. Dokładnie chodzi o wbiegnięcie z brzegu na odpowiednią falę. Po czym staje się na desce i ślizga robiąc różnego rodzaju ewolucje.

Początki
Wszystko zaczęło się na słynnej Laguna Beach w latach 20-tych minionego wieku, gdzie po prostu postanowiono popływać na desce. Ktoś  rzucił kawałek deski stanął i zaczął rytmicznie ruszać biodrami, ot cała historyja. Z biegiem czasu sport zaczął się rozwijać i tak do dzisiaj.

Jak się ślizgać?

Najważniejszą rzeczą jest „złapanie” fali, bez niej ani rusz. Jeśli widzisz, że fala się załamuje startujesz. Biegniesz rzucając dechę przed siebie  i wskakujesz. Jeśli wskoczyłeś musisz ustawić jedną stopę na przodzie drugą na tyle deski. Jeśli nie straciłeś równowagi to powinieneś już płynąć. Po opanowaniu tej łatwej z pozoru rzeczy będziesz mógł już robić triki, na które z podziwem będą patrzyły cycate laseczki.  Wiele trików zostało zapożyczonych ze skatebordingu. Wśród nich ollie. Ilość trików jest ogromna. Wszystko zależy od sprawności i doświadczenia ślizgacza.

Ślizgawki
Najsławniejszymi miejscami do ślizgania są Santa Cruz, Laguna Beach czy Carbo Sun Lucas. U nas Hel i Dębki. W tym roku po raz trzeci odbędą się otwarte Mistrzostwa Skimboardowe nad Świdrem obok Warszawy.
Dodał(a): Ostatni mohikanin Wtorek 03.07.2012