Walka na gołe pięści i brutalne nokauty. Pierwsza Gromda za nami

Pierwsza polska gala Gromda przeszła do historii. Turniej zostanie zapamiętany na długo głównie dzięki brutalnym nokautom.
Gromda to - jak wyjaśniają organizatorzy - elitarny klub dżentelmenów. Organizuje gale walk na gołe pięści, które 4 rundy po 2 minuty, a a jeśli zawodnicy dotrwają do tego momentu, to piata runda obywa się bez limitu czasowego, czyli aż padnie przeciwnik. Wszystko toczy się na małym ringu o wymiarach 4 x 4 metry bez podziału na kategorie wagowe. Do tego ośmiu śmiałków wyłonionych spośród 300 chętnych. I tak na ringu spotkali się panowie o pseudonimach: Tyson, Lodówa, Kickboxer, Brodacz, Vasyl, Ruski, Bizer i Capo. Organizatorem spotkania był Mateusz Borek i Mariusz Grabowski.

Można powiedzieć, że Krystian „Tyson” Kuźma nokautem wszedł do finału, w którym pokonał Michała „Kickboxera” Bładziewicza. I choć mogło się wydawać, że opanowanie Kickboxera będzie najlepszym sposobem na brutalny styl Kuźmy, to właśnie do niego należało ostatnie słowo.

Kiedy w drugiej rundzie polała się krew – Bładziewicz rozciął łuk brwiowy rywala – Kuźma wziął się garść i jednym ciosem położył Kickboxera na deskach. To zwycięstwo otwiera Kuźmie drogę do 100 tys. złotych nagrody – Gromda dopiero się rozpoczyna, a kolejni zwycięzcy zawalczą o tytuł najlepszego zawodnika i duże pieniądze. Łącznie w turnieju ma zmierzyć się 16 zawodników, wszystko więc wskazuje na to, że jesteśmy w połowie. Uczestnicy za każdą wygraną walkę otrzymują 2 tys. złotych, najlepsza walka turnieju to nagroda w wysokości 10 tys. złotych, finalista może przygotować się na przelew w wysokości 20 tys. złotych. Artur Szpilka – prywatnie kolega zawodnika -  podsumował styl Kuźmy jako „chuligański”. Biorąc pod uwagę fakt, że Łukasz Załuska, z którym zmierzył się w półfinale, ring opuścił nieprzytomny na noszach, to nie jest chuligan, któremu chcielibyśmy wejść w drogę.
W ćwierćfinale zmierzyli się: 

Wasyl "Vasyl" Hałycz vs Paweł "Bizer" Dziuba - wygrał Hałycz 

Michał "Kickboxer" Bławdziewicz vs Konrad "Ruski" Podemniak - wygrał Bławdziewicz 
Piotr "Capo" Półchłopek vs Krystian "Tyson" Kuźma - wygrał Kuźma
Łukasz "Brodacz" Załuska vs Norbert "Lodówa" Rozenbajgier - wygrał Załuska

Półfinał wyglądał następująco:
Michał "Kickboxer" Bławdziewicz - Wasyl "Vasyl" Hałycz - wygrał Bławdziewicz
Krystian "Tyson" Kuźma vs Łukasz "Brodacz" Załuska - wygrał Kuźma

Finał:
Krystian "Tyson" Kuźma vs Michała "Kickboxer" Bławdziewicz - wygrał Kuźma. 

Dodał(a): Adam Barabasz / fot. Twitter Poniedziałek 08.06.2020