Ustawki dyscypliną sportową?

Rosyjski polityk chce, by podczas najbliższego mundialu, ustawki kibiców były oddzielnymi zawodami. Szykuje się widowisko lepsze niż gale MMA.

1.jpg

Kolejne mistrzostwa świata w piłce nożnej zbliżają się wielkimi krokami i w tych ostatnich niemal minutach pewien polityk wyszedł z ciekawą oraz dziwaczną inicjatywą. Zaproponował, aby walki między kibolami towarzyszące tego typu imprezom przenieść na stadion i uczynić z nich oficjalną dyscyplinę sportową.

Deputowany do rosyjskiej Dumy Igor Lebiediew członek populistycznej partii LDPR (wcześniej Liberalno-Demokratyczna Partia Rosji) oświadczył, że walki kibiców mogłyby przyciągać na stadiony nie mniejszą liczbę osób co same mecze.

Według niego Rosja byłaby pionierem nowego sportu. Miałoby to wyglądać mniej więcej tak, że jeśli na przykład angielscy kibice, którzy przyjechali na mundial wszczynaliby awantury, miejscowi fani piłki nożnej przyjmowaliby wyzwanie i proponowaliby spotkanie na stadionie o danej godzinie.
gl.jpg
Same utarczki miałyby odbywać się przed meczami w wyznaczonych do tego miejscach, gdzie obecna byłaby ekipa telewizyjna. Naprzeciwko siebie miałoby stanąć po 20 kibiców danych drużyn.

W lutym 2017 roku angielska stacja BBC wyemitowała reportaż, w którym rosyjscy kibice zapowiedzieli, że podczas mundialu 2018 przygotują „festiwal przemocy”. Władze określiły materiał mianem propagandowego, ale skoro polityk wpadł na taki pomysł, być może obawiają się, że kibole spełnią swoją obietnicę.

Z drugiej strony przedstawiciele FIFA zapewniają, że kibice, którzy pojadą do Rosji na Puchar Konfederacji mający rozpocząć się 17 czerwca 2017 roku i najbliższe mistrzostwa świata, nie mają powodów, aby obawiać się przemocy ze strony miejscowych fanów sportu.

Polscy piłkarze być może nie zdobędą tytułu mistrzów świata w 2018 roku, ale jeśli pomysł polityka wejdzie w życie, to nasi kibice z pewnością wyjadą z Rosji zajmując któreś miejsce na podium. Tak czy siak będzie powód do narodowej dumy.

Polacy gromią Rosjan w ustawkach

ust.jpg

Dodał(a): Paweł Zieleń Poniedziałek 06.03.2017