Usain Bolt został piłkarzem. Wiadomo, w jakiej drużynie zagra

Najszybszy człowiek świata po zakończeniu kariery sprintera wcale nie zamierza porzucać biegania. Tyle że bieganie na czas po bieżni zmieni na bieganie za piłką.
DW-If0ZWkAA4Av8.jpg large.jpg

Jak widać sport to całe życie dla Usaina Bolta. Bo mimo że 31-letni były już sprinter zakończył swoją lekkoatletyczną karierę podczas letnich mistrzostw świata w Londynie w 2017 roku, to wcale nie zamierza zawieszać swoich sprinterskich kolców na kołku. Po prostu zmienia je na piłkarskie korki, a tartanową bieżnię na murawę.

Nie było to zresztą nie do przewidzenia. Jamajczyk jeszcze w trakcie kariery sprinterskiej nie raz przyznawał otwarcie, że jego marzeniem jest profesjonalna gra w piłkę nożną. I choć Bolt wystąpił w meczu legend Manchesteru United i brał udział w treningu Borussii Dortmund, to żaden z tych wielkich klubów, czemu trudno się dziwić, nie zaproponował najszybszemu człowiekowi świata profesjonalnego kontraktu.

Screenshot-2018-2-27 Mamelodi Sundowns FC on Twitter.jpg

Zrobił to zaś klub, o którym mogliście nigdy w życiu nie słyszeć. Chodzi o Mamelodi Sundowns FC, czyli dziesięciokrotnego mistrza ligi Republiki Południowej Afryki oraz tryumfatora Afrykańskiej Ligi Mistrzów w 2016 roku. Klub z siedzibą w Pretorii także i w sezonie 2017/18 radzi sobie bardzo dobrze w południowoafrykańskiej lidze – po 22 kolejkach zespół znajduje się na czele tabeli i ma na koncie 40 punktów.

Usain Bolt podpisał kontrakt z klubem o 27 lutego 2018 o 9 rano polskiego czasu. Jamajczyk założy koszulkę z numerem 10. Już nie możemy doczekać się jego pierwszych rajdów po boisku!

Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. screen Twitter Wtorek 27.02.2018