Ukraiński mistrz

W tej chwili to niekwestionowany król wagi ciężkiej, bije wszystkich jak chce i gdzie chce. Najczęściej kończy walki przed czasem. Ladies and Gentleman przed wami Władimir Kliczko.
Kliczko WładimirBudzący strach
Piekielnie silny cios i asekuracyjny styl walki to jego znaki firmowe. Większość rywali albo nie chce z nim walczyć, albo przegrywa już w szatni. 36 - letni Ukrainiec to postrach ringów całego świata, a przy tym posiadacz doktoratu. Zawsze uśmiechnięty, dyplomatyczny i niezwykle elegancki. O kontrakty reklamowe biją się największe firmy całego świata. Dzisiaj założona wraz z bratem grupa K2 Promotions to potężna maszyna przynosząca ogromne zyski. Obaj w ringu i poza nim zarobili miliony!

Wszystko zostaje w rodzinie

Urodzony w biednej Ukrainie Władimir dzięki swoim znakomitym warunkom fizycznym i tytanicznej pracy osiągnął w boksie już niemal wszystko. Ba, obaj bracia posiadają mistrzowskie pasy wagi ciężkiej i jak mówi starszy nikt im ich nie zabierze - chyba, że sami je oddadzą, ale póki co się na to nie zanosi. Dzielą i rządzą, biją na kwaśne jabłko, czasami śmiejąc się rywalom w twarz. Bokser, który już niedługo zawalczy z naszym Mariuszem Wachem posiada, aż cztery mistrzowskie pasy heavyweight! Jest mistrzem WBO, IBF, WBA i IBO. Mało tego! W 1996 roku na Olimpiadzie w Atlancie  z łatwością zdobył złoty medal.

pasy.jpg

Era Kliczków
" Dr Steelhammer" co po polsku znaczy stalowy młot to prawdziwy król nokautu. Po przejściu na zawodowstwo w 1996 roku "uśpił" już 51 rywali! Walczy może mało efektownie, ale niezwykle efektywnie. Od ostatniej porażki, a na swoim koncie ma ich trzy diametralnie zmienił styl boksowania. W tej chwili jest go nie tylko ciężko trafić, ale nawet przejść do półdystansu. Swoją ostatnią walkę przegrał w 2004 roku! Od tego momentu odprawił z kwitkiem aż 16 rywali większość przed czasem ...

Wysoka poprzeczka
W swojej kolejnej walce po raz pierwszy w karierze stanie naprzeciwko większego od siebie rywala. Będzie nim nasz Mariusz Wach, który zapowiada znokautowanie Ukraińca. Władimir jak na prawdziwego dżentelmena przystało, na te zapowiedzi tylko uśmiecha się pod nosem i twierdzi, że wszystko zweryfikuje ring ...

kliczko -wach.jpg

Władimir Kliczko na zawodowych ringach stoczył 61 walk. Wygrał 58 z czego aż 51 przez nokaut! Czy zatrzyma go nasz Wiking?

Dodał(a): Ostatni mohikanin Czwartek 30.08.2012