Triki z gry Tony Hawk w realu

Pamiętacie tę starą grę komputerową Tony Hawk’s Pro Skater i wszystkie niestworzone triki, które można było w niej wykonać? Ten gość odtwarza niektóre z nich w prawdziwym świecie, na prawdziwej desce.
skater.JPG

Gry z serii Tony Hawk’s Pro Skater czy Tony Hawk’s Underground były jednymi z tych tytułów, które sprawiły, że dzieciaki z całego świata zwariowały na punkcie deskorolki i wszystkie chciały jeździć na niej jak Tony i wykonywać te wszystkie niesamowite akrobacje na własnym podwórku. Wiem, bo sam byłem jednym z takich dzieciaków.

Te gry były tak fajne m.in. dlatego, że można było w nich wykonać najbardziej niestworzone triki w stylu pięciu kickflipów, air walka i obrotu o 720 stopni między jednym ślizgiem na poręczy a drugim. Oczywiście pewna część spośród tych specjalnych akrobacji narusza, a w zasadzie kompletnie olewa, wszelkie istniejące prawa fizyki i wykonanie ich w prawdziwym życiu jest po prostu niemożliwe. Drugą część stanowią jednak akrobacje, które, owszem, są trudne, jednak nie niewykonalne.

Udowadnia to Jonny Giger, szwajcarski skater i youtuber, który postanowił odtworzyć tę właśnie część w swoich filmach i pokazać, że można. I robi to naprawdę w wielkim stylu – jeździ na dwóch deskach jednocześnie, ślizga się po murkach trzymając gitarę w ręku czy też zjeżdża z rampy na desce odwróconej kółkami do góry; wymyśla też własne kombinacje trików specjalnych. I jeśli mam być szczery, na żywo wygląda to równie nierealnie co w grze. To jednak prawda i jest to naprawdę niesamowite.

Zobaczcie to po prostu sami.
Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. YouTube Poniedziałek 03.10.2016