Fitness: Skateboarding

Jeżeli jedyne, co ci się kojarzy z deską, to zakład stolarski i dłuższe posiedzenie po obiedzie, poszerzymy twoje horyzonty...
tony hawk

Tony Hawk to najbardziej utytułowany skejter chodzący po naszym globie. Jest współtwórcą jednej z najlepiej sprzedających się gier komputerowych w historii (Tony Hawk Pro Skater) i grywa w filmach. Jako pierwszy deskorolkarz na świecie wykonał obrót o 900° i poprawnie wylądował. W sporcie, który uprawia, niezbędny jest odpowiedni zmysł równowagi i bardzo dobra koordynacja ruchowa. Masz to? Bierz deskę, skacz wysoko i ląduj wszędzie, byle nie w szpitalu.

STAW KOLANOWY
To na nim opierasz cały ciężar ciała przy lądowaniu. Odpowiednie stabilizatory, ochraniacze i ćwiczenia takie jak kręcenie kolan pozwolą uniknąć urazu.

MIĘSIEŃ DWUGŁOWY UDA
Od niego zależeć będzie, czy zdołasz prawidłowo ułożyć nogi przy wykonywaniu triku. Regularnie ćwicz je na siłowni i dokładnie rozciągaj.

MIĘSIEŃ BRZUCHATY ŁYDKI
Od niego zależy stabilność nóg, która jest najważniejsza podczas jazdy. Zadbaj o nie, biegając codziennie po kilkadziesiąt minut.

ŚCIĘGNO PIĘTOWE ACHILLESA
Umożliwia zginanie stopy w kierunku podeszwy. Zabezpieczysz je poprzez dobór odpowiedniego obuwia usztywnionego przy pięcie.

GOŁY FAKT!
100 tysięcy   deskorolkarzy rocznie ląduje w szpitalach na całym świecie z przeróżnymi kontuzjami

Dodał(a): B.B. Piątek 26.08.2011