To już oficjalne - Mayweather vs McGregor walczą w sierpniu!

Obozy obu zawodników doszły do porozumienia co do daty, miejsca i kategorii wagowej. Do dogadanie jest jeszcze kasa. Ale mówi się o gażach sięgających 500 mln dol. dla boksera i 100 mln dol. dla zawodnika MMA


Pogłoski o ich walce pojawiały się już w lutym. Jednak wtedy były przesadzone. Ale może było w tym ziarnko prawdy, bo właśnie wypływają konkrety w kwestii długo wyczekiwanego starcia.

26 sierpnia 2017 w T-Mobile Arena w Las Vegas ma się odbyć wielkie show bokserskie. Show, bo o ile w MMA na Conora McGregora ciężko znaleźć kogoś mocnego, o tyle w pięściarstwie nie ma mistrzowskich pasów. I owszem - jest świetnym puncherem jak na mieszane sztuki walki, ale przypomnijmy, że Floyd Mayweather Jr. pokonał kogoś mocniejszego w tej dziedzinie - w maju 2015 roku uległ mu Manny Pacquiao.Sonda

Kto wygra w walce Mayweather vs McGregor

Jednak niezaprzeczalnie będzie to jedno z większych wydarzeń sportowych tego roku, które przed telewizory ściągnie miliony fanów obu zawodników i dyscyplin. Walkę Conor McGregor vs Floyd Mayweather Jr. oglądać będzie można w systemie pay-per-view. Wpływy z płatnego dostępu do starcia, biletów i związanych z nim gadżetów mają pozwolić na wypłacenie zawodnikom wspomnianych wcześniej kwot.

Obaj zawodnicy od jakiegoś czasu podgrzewali atmosferę na swoich profilach w mediach społecznościowych. Conor ogłaszał nadejście wielkiego wydarzenia, a Floyd pokazał teaser walki. Do tego Dana White, szef federacji UFC, w wywiadzie dla jednego z telewizyjnych kanałów sportowych potwierdził szczegóły pojedynku.Conor McGregor (28 lat) ma rekord w MMA 21-3, natomiast Floyd Mayweather Jr. (40 lat) wygrał wszystkie ze swoich 49 zawodowych walk.

Ich starcie ma być najbardziej kasową walką wszech czasów, głównie dzięki wpływom pay-per-view - w wolnym tłumaczeniu - "złodziejstwo". Dla niektórych polskich malkontentów.


Dodał(a): Paweł Janusz Czwartek 15.06.2017