Nie głową a piłką w mur

Niektórzy walą głową w mur, inni grochem o ścianę. Jeszcze inni dziurawą piłką…
squash

Squash narodził się w Wielkiej Brytanii w XIX w. Stworzyli go skazańcy z więzienia  „The Fleet”, którzy z powodu braku miejsca na kort zaczęli odbijać piłkę o granicę swojej wolności czyli więzienne mury. W ten oto sposób powstał uznawany w tej chwili za elitarny sport. Rozwinęli go uczniowie angielskich szkół. Nazwa squash pochodzi od przebitej piłeczki, która to po odbiciu od ściany spłaszcza się zmieniając parabolę lotu.  Po wybudowaniu oficjalnych czterech kortów sport został uznany za oficjalny.  

Swoją atrakcyjność squash zalicza stosunkowo taniej cenie sprzętu jak i hali. Sport ten jak i wiele innych niesie ze sobą wiele korzyści. Jako, że ciągle jesteś w ruchu, podskakujesz i zmieniasz kierunek poruszania wyrabiasz sobie kondycje oraz ogólna sprawność ruchową. Sport ten także nie tylko pomaga spalać zaległą tkankę tłuszczową, uprawiany regularnie sprawi, że twoja sylwetka będzie smukła i jędrna. 

Do uprawiania squasha potrzebujesz rakiety, odpowiedniego obuwia, okularów oraz piłeczki, która jest … pusta. Przed grą piłeczkę należy rozgrzać gdyż zimna najzwyczajniej  w świecie się nie odbija.  
Najistotniejszym elementem stroju jest obuwie, które chronią stopy i stawy skokowe. Sport jest stosunkowo tani. Koszt godzinnej lekcji z instruktorem to około 50 zł.  

Bierz rakietę i wal ...


Dodał(a): Ostatni mohikanin Czwartek 23.02.2012