Taniec na rurze oficjalnie uznany za profesjonalny sport

Myślenie o pole dance jako o zajęciu dla dziewczyn z klubów nocnych być może w końcu odejdzie do lamusa. Popularny taniec na rurze został bowiem oficjalnie uznany za profesjonalną dyscyplinę sportową.


Wreszcie! Ta szlachetna i pełna gracji aktywność fizyczna jaką jest taniec na rurze, w końcu przestała być niechcianym dzieckiem wszystkich sportów i została z nimi postawiona w jednym szeregu. I to całkowicie oficjalnie, jako że Globalne Stowarzyszenie Międzynarodowych Federacji Sportowych (GAISF) przyznało federacji tańca na rurze (IPSF – International Pole Sports Federation – red.) certyfikat, uznający pole dance za pełnoprawną i profesjonalną dyscyplinę sportową.

Certyfikat został przyznany jedynie na 2 lata, a to dlatego że IPSF zrzesza obecnie tylko 15 federacji z różnych krajów – w tym z Polski. By zaś dokument obowiązywał dłużej, federacje pole dance muszą istnieć w przynajmniej 40 różnych krajach. Jednak jak uważa prezeska IPSF – to tylko kwestia czasu.

Jeśli natomiast rzeczywiście stworzono by wymaganą liczbę krajowych organizacji pole dance, wówczas istnieje szansa, że taniec na rurze dołączyłby także do jeszcze bardziej zaszczytnego i elitarnego grona - dyscyplin olimpijskich.

Musimy przyznać, że cieszyłoby nas to naprawdę bardzo. W końcu od zawsze w CKM-ie uważaliśmy pole dance za bardzo szlachetną aktywność fizyczną, a nawet jedna z naszych pierwszych modelek okładkowych, Berenika Nienadowska, jest właśnie jedną z najbardziej znanych pole dancerek w Polsce. Poniżej możecie zobaczyć także film z jej niewyobrażalnymi umiejętnościami, których wymaga ten sport, a także jej seksowną sesją dla naszego magazynu. Tak w ramach bonusu.ZOBACZ TEŻ:Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. CKM Czwartek 19.10.2017

Komentarze

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Olaaa90 (2017-10-23 09:14:11)
Oj tak, taniec na rurze to cudowny sport :) Jakoś panie nie mogą się do tego przekonać, bo niby erotyczny, ale jednak sport to sport. Ja znalazłam dla siebie super instruktorkę, a mój mąż szaleje :)
Panowie, namawiajcie swoje żony na pole dance, a trenerów szukajcie tutaj: https://lepszytrener.pl/pole-dance-taniec-na-rurze Zgłoś naruszenie
Komentarze (1)