Szwecja - Anglia 4:2 - złoty Zlatan

Niesamowitego wyczyny dokonał napastnik reprezentacji Trzech Koron – praktycznie w pojedynkę rozgromił Synów Albionu
ibrahimovic gol z przewrotki


LENIWA POŁOWA
Towarzyski mecz Szwecja – Anglia zakończony wynikiem 4 -2 przejdzie do historii. Niesamowitego wyczynu dokonał kapitan gospodarzy – Zlatan Ibrahimović, który cztery razy trafiał do siatki piłkarzy z wysp. W kontekście meczu Polska – Urugwaj, warto wspomnieć, że te 4 gole strzelił do bramki przeciwnika…

Pierwsze 20 minut nie zapowiadało się na taką kanonadę, gdyż Ibra biegał  po boisku nie mogąc wbić się w rytm. Po tej rozgrzewce złapał kroki i zatańczył swoją polskę (szwedzki taniec ludowy), 1:0. Najpierw pokonał Joe Harta po dobitce z czuba. Jednak Welbeck wyrównał w 35. minucie na 1:1, a inny zawodnik Anglików - Steven Caulker dołożył trafienie w 38. minucie, 1:2. Szwedzi do szatni schodzili z głowami spuszczonymi.

HATTRICK PO PRZERWIE
Dość długo trzeba było czekać na wyrównanie Anglików, bo do 77. minuty. Wtedy to Ibrahimović dostał górą podanie w pole karne. Najpierw przyjął piłkę na klatkę i z woleja huknął w bramkę. Remis 2:2!

Kolejny gol padł ze stałego fragmentu gry. Inra wziął lekki rozbieg i puścił futbolówkę tuż przy ziemi. Bramkarz Anglików zasłonięty murem nie widział, gdzie jest piłka. W ostatniej chwili ją zobaczył, jednak na interwencję było za późno. Zlatan puścił strzał tuż obok słupka, weszła na centymetry, 3:2.

Ostatnia bramka to majstersztyk najwyższej klasy, tzw. `boiska świata`. `Nożyce`, Zlatan Ibrahimović w meczu Szwecja – Anglia zakończonym 4:2, wykonał perfekcyjnie. Gdy golkiper Angklików, Joe Hart, wyszedł naprzeciw pędzącego napastnika poza pole karne, nie mógł łapać piłki w ręce. Wyskoczył wysoko i wybił ją głową. Jednak Ibra podążył za futbolówką i z dwudziestu metrów, pod dość ostrym kątem i do tego lecącą wysoko kopnął z przewrotki. Wszyscy zamarli i tylko obrońcy Wyspiarzy wiedzieli co się kroi, ale nie zdążyli uratować sytuacji. Gol!

Precyzja i instynkt nie zawiodła szwedzkiego napastnika ani na chwilę. Szwecja – Anglia 4:2.
I nożyce Zlatana Ibrahimovića z innego ujęcia:Dodał(a): gianni Czwartek 15.11.2012

Komentarze

Wszystkie komentarze (4)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
ADINHO (2012-11-18 12:54:13)
Po pierwsze to nie mówi się ''boiska świata'' a STADIONY ŚWIATA. Po drugie to najpierw piszecie że to były nożyce a dalej że przewrotka ale obydwa te strzały różnią się od siebie.Jak dla mnie była to przewrotka. Zgłoś naruszenie
anelka (2012-11-16 07:14:23)
Zlatan miewa przebłyski, ale obrona anglików ostatnim czasy to nie ten sam kolektyw co z Terrym Zgłoś naruszenie
supersix (2012-11-15 21:43:42)
wiem że się powtarzam, ale nie mogę nie wkleić innego gola Pana Kolegi Ibry, który do dnia wczorajszego uważałem za najlepszego gola świata:
Zgłoś naruszenie
vojak_2 (2012-11-15 19:52:19)
"...praktycznie w pojedynkę rozgromił Synów Albionu." - praktycznie to ktoś mu musiał podać i pozostała 10 tyrała jak mogła, żeby co ugrać. Jeszcze nie widziałem, żeby 1 piłkarz wygrał mecz. Zgłoś naruszenie
Komentarze (4)