Sportowe cuda i dziwy

To, że zaledwie 44 sekund potrzebował Pudzian na rozjechanie Najmana wie nawet dziecko w szkole. Dowiedz się kilku innych ciekawostek i zabłyśnij wśród kumpli przy piwie.
sport

Z metra cięty
Tyron Curtis Bogues znany, jako Muggsy Bogues to najniższy gracz w historii NBA. Mierzący zaledwie 159 centymetrów wzrostu koszykarz w swojej karierze wystąpił w 889 meczach fazy zasadniczej oraz 19 play-off.  Zdobył aż 6858 punktów i zanotował 6726 asyst.

Dwa w jednym
Niejaka Stanisława Walaskiewicz złota medalistka Igrzysk Olimpijskich w Los Angeles była obojnakiem… Po wyjechaniu do Stanów Zjednoczonych występowała, jako Stella Walsh. Podczas swojej kariery czternastokrotnie poprawiała rekordy świata. Sekcja zwłok po śmierci w wyniku postrzału wykazała, że sportsmenka posiadała męskie i żeńskie narządy płciowe. Medali oraz rekordów jej nie odebrano.

Najmniejszy paker świata
Mieszkający w Indiach Aditya Romeo Dev to najmniejszy kulturysta świata. Waży 9 kg przy 80 cm wzrostu. Mimo swojej choroby cierpiący na karłowatość Hindus wyciska ciężary, których nie powstydziłby się żaden zdrowy mężczyzna.  

Najmłodsza złota olimpijka
Amerykanka Marjorie Gestring jest najmłodszą zdobywczynią złotego medalu olimpijskiego. Owy medal zdobyła w skokach do wody z 3 metrów na igrzyskach w Berlinie. Miała wówczas 13 lat i 9 miesięcy.

Najdłuższy mistrz olimpijski
90 lat tyle mistrzami olimpijski są rugbiści Stanów Zjednoczonych. Jankesi wygrali olimpiadę w 1924 roku. Po czym sport z owalną piłką usunięto z programu igrzysku.  W ten oto sposób Amerykanie po dzień dzisiejszy są mistrzami olimpijskimi.

Najwyższy siatkarz świata
Środkowy Lokomotiwu Biełgorod Dmitrij Musierski jest najwyższym siatkarzem świata. Wzrost rosyjskiego olbrzyma to 218 cm.

Najszybszy gol
Już w drugiej sekundzie meczu Michaił Osinow strzałem z połowy boiska strzelił najszybszego gola w historii. Zawodnik oddał strzał tuż po gwizdku rozpoczynającym spotkanie. Strzał zaskoczył nie tylko bramkarza, ale i strzelca.

Najcięższy zawodnik MMA
Pochodzący z New Jersey Emmanuel Yarborough sumoka była najcięższym zawodnikiem, jaki kiedykolwiek stoczył oficjalną walkę w formule MMA. Podczas gali dla nieistniejącej już organizacji PRIDE ważył 272 kg.

Najstarszy bokserski mistrz świata
Urodzony w 1965 roku Bernard Hopkins jest najstarszym bokserskim mistrzem świata. Tytuł wywalczył w maju zeszłego roku. Nauczony bokserskiego fachu w więzieniu „kat” swoją kolejna walkę stoczy końcem kwietnia.

Najwyższy wynik w meczu piłkarskim

Liga madagaskarska to jest to! W 2002 roku podczas meczu As Adema wygrała z Stade Olympique l'Emyrne aż 149-0! Piłkarze SOE w proteście przeciw sędziowaniu ciągle strzelało sobie swojaki.

Największa prędkość
372,6 km/h mknął na Monzie Juan Pablo Montoya. To największa prędkość, jaką udało się „wyciągnąć” podczas wyścigów Formuły 1. Dodał(a): Ostatni mohikanin Środa 28.03.2012