Skuteczne pompki

Nie od dziś wiadomo, że pompki to jedno z najlepszych ćwiczeń. Pompki rozwijają klatkę piersiową, tricepsy, mięśnie naramienne. Zmiana w ustawieniu rąk a także stóp sprawi, że pompując trenujesz każdą cześć górnej części ciała.
pompki


Fachowo pompki nazywają się uginaniem i prostowaniem ramion w podporze przodem. Jest wiele sposobów robienia pompek, każdy z nich sprawia, że intensywniej pracuje inna para mięśni. Poznaj kilka pozycji, dzięki których twoja sylwetka nabierze kształtów.

Metoda klasyczna
Czyli taka, którą każdy zna. Wykonując pompki tą metodą, podnosisz do góry aż 66% masy swojego ciała!  W tej pozycji najmocniej pracuję mięśnie klatki piersiowej.

Na szeroko
Od metody klasycznej różnie się szeroko rozstawionymi dłońmi. To rewelacyjna metoda na rozciągnięcie klatki piersiowej.

Na wąsko
Dłonie ustawiasz węziej niż barki. Dzięki tej metodzie rozdzielisz mięśnie klatki piersiowej nadając im charakterystyczny przedziałek.

Podniesione nogi
Ułóż stopy na niedużym wzniesieniu – krzesło, piłka do ćwiczeń. W tej pozycji najmocniej pracują barki.

Pompki na poręczach
To jedno z najlepszych i najefektywniejszych ćwiczeń. Rewelacyjnie wzmacnia tricepsy oraz dolne mięśnie klatki piersiowej.

Pompki na pięściach

To już bardziej wymagająca wersja. Niepolecana początkującym. W zasadzie to wersja klasyczna z tymże to na pięściach unosisz swoje ciało.

Pompki na palcach

Nic tak nie wzmacnia siły przedramion jak pompki na palcach. Radzimy nie porywać się od razu na to ćwiczenie.

Pompki na jednej ręce
To ćwiczenie dla bardzo zaawansowanych. Szeroko rozstawiasz nogi, jedną ręką podpierasz ciało, drugą najlepiej położyć na tyłku. W ten sposób gibiesz. Ta pozycja znakomicie wzmacnia barki, oraz triceps a także klatkę piersiową.

To tylko kilka z wielu odmian pompek, pozostałe a jest ich mnóstwo zobaczysz w tutorialu.
Dodał(a): Ostatni mohikanin Czwartek 27.09.2012