Palenie kotła

Już za dwa miesiące wakacje. To ostatni dzwonek, abyś spalił piwną oponkę i śmiało paradował po plaży. Poznaj listę sportów, dzięki którym spalisz trochę tłuszczu, wysmuklisz sylwetkę a także poprawisz samopoczucie.
forma


Bieganie
To najprostszy i najskuteczniejszy sposób na zgubienie zbędnych kilogramów. Jeśli twoja aktywność fizyczna ograniczała się do operowania pedałem gazu oraz zmianą biegów czeka cię mozolna praca w powrocie do formy. Początkowo spotkasz się z niską wydolnością organizmu. Dlatego musisz zacząć od tzw. treningu wprowadzającego, który poprawi twoja wydolność oraz przygotuje organizm do intensywnego treningu. Po treningu wprowadzającym przejdź na trening interwałowy polegający na zmianie tempa. Po krótkiej rozgrzewce oraz ogólnym rozruchu znacząco przyśpiesz utrzymując tempo biegu przez 10 minut, po czym zrób sobie około dwuminutową przerwę, podczas której truchtaj. Powtórz interwały pięcioma seriami. Biegaj trzy razy w tygodniu. Efekt murowany. Podczas joggingu możesz poznać wiele pięknych pań, które być może katują swoje ciało właśnie dla ciebie… Do dzieła chłopie!

Sonda

Ostatnio spaliłem:Pływanie

To kolejny szybki sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów. Wybierz się na najbliższy basen, jest ich pod dostatkiem. Nie umiesz pływać? Skorzystaj z instruktora. Jeśli w wodzie czujesz się jak ryba wskakuj i płyń. Zastosuj trening podobny jak w przypadku biegania, gdybyś miał jakiekolwiek wątpliwości bądź  sobie nie radził  zapytaj instruktora, którego obowiązkiem jest dbanie o twoją formę i technikę. Pływaj delfinkiem a nóż poznasz płynącą obok ciebie żabkę.

Siłownia
Ćwiczenia siłowe połączone z treningiem cardio sprawią, że nie tylko spalisz tkankę tłuszczową, ale przybędzie ci trochę mięśni. Znajdź dobrą siłownię z instruktorem, który opracuje ci solidny plan treningowy oraz pomoże w doborze suplementów. Trener nauczy cię także techniki gdyż jej brak sprawia, że twój wysiłek idzie na marne. Jako, że na siłownię przychodzi wiele pięknych kobiet zaopatrz się antyperspirant, co byś ich zapachem nie powybijał.

Rower

Jeśli nie lubisz biegać, podnosić a siedzieć to idealna propozycja dla ciebie. Wystarczy uwalić dupę i pedałować.  W każdym większym mieście są ścieżki rowerowe, dzięki czemu możesz mknąć i palić brzucha. Wolisz las czy ziemiste ścieżki? Wsiądź na górala, dobry góral wbrew pozorom nie jest drogi. Jeśli jesteś wybitnym leniem siadaj na stacjonarny podłącz do telewizora laptopa włącz ckm tv i kręć myśląc, że jedziesz po jedną z naszych dziewczyn!

Tenis
A czemu nie? Jeszcze parę lat temu odbijanie rakietą piłeczki uchodziło za „burżujski” sport. Teraz korty tenisowe są prawie w każdym mieście. Aby poganiać za seledynową piłeczką potrzebujesz rakiety, która kosztuje w granicach 200 złotych oraz odpowiedniego obuwia. Koszt miesięcznego karnetu to 150 zł. W tenisa samemu nie pograsz, więc masz okazję do poznania atrakcyjnej tenisistki, które chętnie pobawi się twoją rakietą…

Siatkówka plażowa

To jeden z najseksowniejszych sportów. Na plażach, zalewach i kurortach jest mnóstwo ludzi odbijających piłkę przez siatkę. Weź sprawy w swoje ręce i poodbijaj. Poskaczesz, poblokujesz, spalisz kupę kalorii i kto wie być może zaliczysz asa w postaci zgrabno dupnej siatkarki..

Nordic walking
Nie, no bez przesady!

Dieta
Cokolwiek byś nie robił, podstawą każdego treningu jest dieta. Odstaw golonki, kiełbasę, fast foody i białe pieczywo na rzecz warzyw i owoców, a efekty przyjdą szybciej niż się spodziewasz.

Ps. Pamiętaj, że węcioł rośnie nie od picia piwa a od tego, czym się przy jego piciu pasiesz.

Czytaj także:
Jak wybrać siłownię
Tajska miłość
Toksyczna szpryca


Dodał(a): Ostatni mohikanin Wtorek 08.05.2012