Rumun wyzywa Pudziana

Kto zmierzy się z Pudzianem? Jest kolejny śmiałek, który chciałby stanąć w szranki z polskim strongmanem. Nie wiadomo jednak czy wybór padnie właśnie na niego.

lungu.jpg

Sprawa dotyczy gali KSW Colosseum, która ma odbyć się na Stadionie Narodowym w Warszawie w maju 2017 roku. Początkowo krążyły pogłoski, że z Mariuszem Pudzianowskim miał zmierzyć się trener Popka Marcin Różalski. Różal pokonał już raz Pudziana na gali KSW 35. Miałby to być więc rewanż.

Ogłoszono jednak, że Różalski stanie w szranki z Fernando Rodriguesem. Strongman został więc bez przeciwnika. I od tamtej pory lista chętnych do walki powiększa się. Tym razem wyzwanie rzucił pewien rumuński zawodnik, niemający dobrych wspomnień związanych z naszym krajem.

Sonda

Kto wygra?

Aleksandru „Sandu” Lungu na 18 stoczonych walk wygrał 14, a 4 przegrał. Do 2 porażek doszło z Polakami. W 2015 roku Rumun przegrał z Michałem Wlazło, a rok wcześniej z Tomaszem Czerwińskim.

W swoim kraju Sandu jest bardzo popularny. Obecnie ma 42 lata i waży 160 kg. Jest byłym judoką, a od 2005 roku zabrał się za MMA. Z zamieszczonego w sieci filmiku, można wnioskować, że bardzo mu zależy na walce z Polakiem.

„Mariuszu Pudzianowski, jak długo będziesz mnie unikał? Nie młodniejemy. Zobaczmy kto jest najlepszy w Europie.” Tak brzmi wyzwanie rzucone strongmenowi.

Don't be scared Mariusz and let's do this ! from Royalty Fighters on Vimeo.


Na jego miejscu nie bylibyśmy do tego tak entuzjastycznie nastawieni. Lungu wygrywał z osobami, które przegrywały niemalże z każdym przeciwnikiem. Gdy zamykano go w klatce z poważnymi zawodnikami, padał na deski. Jeśli do walki dojdzie, Pudzian prawdopodobnie zrobi mu z gęby jesień średniowiecza.Dodał(a): Paweł Zieleń Poniedziałek 13.02.2017