Robert Lewandowski będzie miał swoją ulicę

Jedna z polskich ulic zostanie nazwana na cześć Roberta Lewandowskiego. Projekt został zaakceptowany przez piłkarza i do załatwienia pozostały jedynie formalności.

Jedna z ulic w naszym kraju zostanie ochrzczona imieniem i nazwiskiem napastnika reprezentacji Polski. Pomysłodawcami są członkowie klubu sportowego i uczniowie szkoły w Kuźni Raciborskiej na Śląsku, którzy twierdzą, że Robert Lewandowski jest dla nich autorytetem.

Do tej pory ulica nosiła nazwę generała Wojska Polskiego i Armii Czerwonej – Karola Świerczewskiego. Nadchodząca zmiana ma związek z ustawą dekomunizacyjną obowiązującą w całym kraju, według której samorządy zobowiązane są do usunięcia z danych miast wszelkich wzmianek związanych z PRL.

Początkowo  nowa nazwa ulicy miała brzmieć „Szkolna”. Jednakże władze wspólnie uznały, że propozycja młodzieży i wykorzystanie nazwiska piłkarza jest o wiele lepszym pomysłem. Szybko powstał odpowiedni projekt, o którym poinformowano Lewandowskiego. Sportowiec mailowo wyraził swoją aprobatę.

Projekt muszą zatwierdzić jeszcze radni podczas głosowania, ale wszyscy zgodnie zapowiadają, że będzie to tylko formalność, bo każdy popiera inicjatywę. Obrady w tej sprawie odbędą się już w sierpniu 2017 roku, a mieszkańcy nie mogą doczekać się zmiany.

ZOBACZ GALERIĘ ANNY LEWANDOWSKIEJ


Dodał(a): Paweł Zieleń / fot.: https://www.instagram.com/_rl9 Środa 05.07.2017