Lot nad głowami

Chcesz poczuć się jak ptak i polatać nad głowami innych ludzi? Pakuj tyłek do szybowca, którym lot dostarczy ci niezapomnianych wrażeń.
shutterstock_85124224.jpg


Siedzisz w ciasnej szczelnie zamkniętej puszcze. Przed, a przede wszystkim pod tobą roztacza się niesamowity widok. Jak łatwo się domyśleć wszystko widzisz z góry, widok zapiera dech w piersiach. Swobodnie lecisz i podziwiasz. Widoczność masz wyśmienitą gdyż w innych warunkach loty są zabronione. Lot szybowcem dostarczy ci niezapomnianych wrażeń.

Szybowiec to nic innego jak bezsilnikowy pojazd powietrzny, taki samolot niby bez silnika a lata. Aby poderwać go w powietrze musisz mieć kolegę z holówką, który za pomocą przypiętej do samolotu linki wyniesie cię na odpowiednią wysokość, gdzie jak to mawia się w żargonie się „wszczepisz”. Drugą opcją rozpoczęcia lotu jest wyciągarka urządzenie przypominające traktor ze zwijającą się liną. Dzięki szybkiemu zwinięciu liny szybowiec pod odpowiednim kątem wzbija się ku niebu. Mniej stosowanym „wyrzutem” jest wyrzut za pomocą lin, gdzie szybowiec robi za kamień w procy, z której w dzieciństwie wybijałeś szyby.

Sonda

Szaleństwo to wg mnie:


Swoją budową szybowiec przypomina samolot, brakuje mu jedynie silników. Ma przecież dwa duże skrzydła, kadłub oraz stateczniki, dzięki którym nie spadniesz od razu w dół. Sterujesz nim za pomocą skrzydeł oraz sterów. Abyś się nie zgubił, gdzieś tam w niebieskich przestworzach w środku masz radio, przyrządy kontrolne oraz nawigację. Gdyby przyszło ci lądować na autostradzie masz do dyspozycji hamulec, a także butlę tlenową abyś nie zszedł z wrażenia.

Doświadczony lotnik jest w stanie mknąć  z prędkością dochodzącą do 300 km/h. Najbardziej wytrwali mogą nie wysiadać z puszki kilkanaście godzin. Najdłuższy lot trwał bowiem aż dwie doby. Jako, że nasz kraj jest szybowcową potęgą, nasze orły wylatują, co jakiś czas medale masz szansę się sprawdzić i wykazać.  Największa frajda jest latając po górach, gdzie można osiągnąć wysokość ponad 10 000 tys. km!

Lot z instruktorem to koszt ok. 250 złotych. Loty oferuje prawie każdy aeroklub w kraju.

Wy sobie latajcie my odpalamy Pegasusa i latamy na Sky Destroyer.

Czytaj także:
Ruskie zapasiory
Najgorsi z najgorszych
Pociąg zwany zapieprzaniem
Dodał(a): Ostatni mohikanin Czwartek 12.04.2012