Polski rekord na niebie!

Oficjalnie 13 sierpnia po godzinie 12 został ustanowiony nowy Rekord Polski w dyscyplinie BIG-WAY czyli budowaniu wielkich powietrznych formacji. Po 9 próbach stu polskich spadochroniarzy utworzyło podniebną figurę w narodowych, biało-czerwonych barwach. Polska jest ósmym krajem na świecie, który dołączył do elitarnego „Klubu 100-WAY”.
skydive1.jpg

Wyczyn był o tyle karkołomny, że 100 skoczków musiało bezbłędnie wykonać swoje zadanie i nie było sekundy czy centymetra na pomyłkę. Po wykonaniu swojego zadania, skupienie nadal musiało pozostać na najwyższym poziomie, gdyż rozprężenie powoduje niepowodzenie całego przedsięwzięcia, czyli wszyscy uczestnicy muszą wrócić na ziemię, złożyć spadochrony i znów wzbić się samolotem w powietrze.

PLAY REKORD POLSKI 100 WAY from SKYDIVE.PL on Vimeo.100 skoczków spadochronowych ustanowiło nowy Rekord Polski! Dla ciekawych statystyk – 23% składu Play Rekordu Polski 100-Way 2015 stanowiły kobiety, które wyjeżdżają z Klatovy z dwoma rekordami : Rekord Polski Kobiet i Play Rekord Polski  100- Way, a 3% kobiet wyjeżdża z 3 rekordami – czyli dodatkowo, oprócz wspomnianych dwóch poprzednich – jeszcze z pierwszym Wertykalnym Rekordem Polski.

skydive2.jpg

Jeden z najważniejszych celów tej imprezy – BEZPIECZEŃSTWO – został w 100% osiągnięty. Wszyscy skoczkowie cało i zdrowo wracają z Klatovy do Polski.

Jest to ogromne osiągnięcie naszych rodaków oraz wielki sukces skydivingu w Polsce! Mam nadzieję, że ten rekord przyczyni się do popularyzacji i rozwoju spadochroniarstwa w Polsce, które jest sportem pięknym, bezpiecznym i niezwykle energetycznym. Gratuluję skoczkom i dziękuję wszystkim za trzymanie kciuków za Polaków” – powiedział tuż po rekordowym skoku Maciej Węgrzecki, szef SkyDive.pl – organizatora Rekordu.

skydive3.jpg
skydive4.jpg

Dodał(a): Paweł Jaśkowski Piątek 14.08.2015