Piotr Żyła - najlepsze wypowiedzi

Piotr Żyła to sportowiec, który przynosi Polakom dużo radości. Swoimi występami, ale i wypowiedziami po skokach
piotr żyła wywiad

fot.: A.Nilssen Photography

Jego występy, w przeciwieństwie do polskiej kadry piłkarskiej nie wywołują śmiechu, ale uśmiech. Polski skoczek narciarski radzi sobie coraz lepiej. Jednak co sprawia, że pokochały go miliony Polaków i został gwiazdą i żywym memem internetu, to jego wywiady udzielane redaktorom po zawodach. Z rozbrajającą szczerością Piotr Żyła komentuje swoje wyczyny i dyspozycję. Przyznaje jeśli nie poszło mu najlepiej, a gdy osiągnie dobre wyniki - zazwyczaj tłumaczy, że nie wie co, jak i dlaczego to się stało.


Złotousty Piotr Żyła zaraża śmiechem i ciężko jest wysłuchać jego wypowiedzi z kamienną twarzą. Mistrzowi wywiadów zarzucano, że skacze nie po flaszkę, a po flaszce albo że lata w chmurach, tych z jointów. Jednak polski skoczek jest jak najbardziej czysty od używek. Przyznaje, że czasem wypije wino lub piwo.

Piotr Żyła ma 26 lat a skacze od kiedy skończył 8. W sezonie 2012/2013 notował najlepsze życiowe wyniki, m.in. zdobył brązowy medal mistrzostw świata w skokach drużynowych w Predazzo oraz dwukrotnie w tym roku stawał na podium – na 1. i 3. miejscu. W zakończonym właśnie sezonie wylądował na 15. miejscu. Forma polskiego reprezentanta rośnie w ekspresowym tempie i trzymamy za taki stan kciuki, a jedyna rzecz, która powinna pozostać niezmienna w Piotrze, to jego poczucie humoru i szczere wypowiedzi.

Poniżej najlepsze wypowiedzi z wywiadów Piotra Żyły

Dziewczynom jak opadają piersi, to poprawiają je chirurgicznie...Tu wszystkim się wydawało, że Piotr zaczął świętowanie zanim znalazł drogę do hotelu:Słynna taktyka Piotra Żyły, której nie mogli rozszyfrować najlepsi kryptolodzy w branży:Z takim zawodnikiem chętnie poszlibyśmy do knajpy - flaszki rozdaje na lewo i prawo:The best of Piotr Żyła 2012/2013:Dodał(a): carlo Poniedziałek 25.03.2013