Paskudne złamanie w ringu [VIDEO]

Dla najlepszego zawodnika w historii MMA noc w Las Vegas zakończyła się fatalnie. Anderson Silva w walce wszech czasów stracił nie tylko okazję na odzyskanie pasa mistrzowskiego, ale najprawdopodobniej szansę na kolejne walki w oktagonie.
anderson silva kontuzja


Określane mianem walki wszech czasów starcie dwóch gigantów MMA wagi średniej – Andersona „Pająka” Silvy i Chrisa „All American” Weidmana – zakończyło się koszmarem tego pierwszego. W drugiej rundzie, po minucie wymiany ciosów, Brazylijczyk próbował zniszczyć kopnięciami Amerykanina, jednak sam połamał sobie nogę! Silva, znany z mocnych kopnięć, dość przewidywalnie wyprowadził cios na przeciwnika, który w porę zblokował strzał. Noga „Pająka” zawinęła się na piszczeli Weidmana. Było po walce.

Silva padł na ring, doskoczyli do niego lekarze próbując zbadać, co się stało. Dopiero puszczona na telebimie powtórka wyjaśniła sytuację. Wypełniona po brzegi MGM Grand Garden Arena w Las Vegas zawyła z bólu razem z Brazylijczykiem.Gala UFC 168 to najprawdopodobniej ostatni, niezbyt przyjemny, przystanek w sportowej karierze Andersona Silvy. „Pająk” dzierżył pas mistrza największej federacji MMA na świecie przez siedem lat. Uległ dopiero w lipcu 2013 właśnie Chrisowi Weidmanowi. Przed poprzednią walką był niepokonany przez 17 pojedynków.
anderson silva leg break
Chris „All American” Weidman to 29-letni niepokonany zawodnik, który dwukrotnie pokonał mistrza Silvę i po 11 profesjonalnych walkach wyrasta na nową ikonę MMA. Po wygranej z „Pająkiem” walce powiedział, że niezależnie od tego starcia, Brazylijczyk jest najlepszym zawodnikiem w historii.belka_zobacz-polecana-galer.jpg


Dodał(a): buddy Poniedziałek 30.12.2013