Oscar Pistorius winny morderstwa narzeczonej

Choć pod koniec 2014 roku niepełnosprawny lekkoatleta Oscar Pistorius został skazany na 5 lat pozbawienia wolności za nieumyślne zabójstwo swojej narzeczonej Reevy Steenkamp, Sąd Najwyższy w Pretorii przychylił się do apelacji prokuratora, zmieniając kwalifikację czynu i uznając go tym samym za winnego, ale morderstwa

pistorius-4d6a80c3d797dffe478b8974e315bf81_588152.jpg

Pamiętacie głośną sprawę niepełnosprawnego sportowca, Oscara Pistoriusa, który w walentynkową noc 2013 roku zabił swoją dziewczynę? Modelka, Reeva Steenkamp została czterokrotnie postrzelona przez drzwi od łazienki, a lekkoatleta tłumaczył się potem, że wziął ją za włamywacza. Być może pamiętacie również rozwiązanie tej sprawy - 5 lat w więzieniu za "nieumyślne zabójstwo", z czego Oscar odsiedział zaledwie 10 miesięcy (w RPA osoby skazane na kary pozbawienia wolności nie większe niż 5 lat, po odbyciu 1/6 wyroku mogą zamienić resztę odsiadki na areszt domowy). Niestety dla skazanego, okazuje się, że to nie koniec tej historii.

Sąd Najwyższy w Pretorii przychylił się właśnie do apelacji prokuratora, zmieniając kwalifikację czynu i uznając tym samym Oscara Pistoriusa za winnego, ale morderstwa. Zgodnie z tą decyzją, lekkoatleta może trafić do więzienia nawet na co najmniej 15 lat! O wymiarze kary zdecyduje sąd niższej instancji.

Więcej o samym morderstwie przeczytasz: TUTAJ.


Dodał(a): Bartosz Joda Czwartek 03.12.2015