Odklepał wygraną walkę MMA

Urodzony na Filipinach Mike Pantangco kontrolował sytuację od początku do końca. Jego przeciwnik snuł się po ringu. Jednak to mocniejszy zawodnik poddał walkę.
poddanie-mma.jpg

Mike Pantangco obijał Jeremiego Rasnera od początku walki MMA w amatorskiej lidze Prison City Fight League. Widać było, że słabszy zawodnik ma problemy z wyprowadzeniem jakiegokolwiek uderzenia. Nie trzymał nawet poprawnie gardy, przez którą ciosy przechodziły jak woda przez sito. Jednak 13 sekund przed końcem rundy to Mike odklepał matę podczas gdy Jeremy znajdował się dwa metry od niego. Kontuzja? Nie, fair play.

Filipińczyk poddał walkę, bo szkoda mu było słabszego rywala. Po ostatnim ciosie backfistem widział, że przeciwnik nie bardzo wie gdzie się znalazł i że w następnej rundzie skończy zmasakrowany. Gdy odklepał, podszedł do Jeremiego i uniósł jego ręce do góry. W podsumowaniu walki powiedział: „Nie dostajemy pieniędzy za walkę. Nie płacą nam i wiem, że może walka może zakończyć się jego krzywdą lub wizytą w szpitalu”.

Po fali krytyki ze strony fanów MMA Mike bronił się, że nie chciał znieważyć słabego rywala, a oszczędzić go, by nie zrobić mu krzywdy i nie zniechęcić do dalszego uprawiania tego sportu.
Dodał(a): buddy Środa 21.05.2014