Największa w Polsce strefa kibica – wiemy, gdzie powstanie!

W przeszłości strefa kibica była organizowana między innymi wokół Pałacu Kultury i Nauki. Tym razem do tego celu zostanie użyte o wiele bardziej pasujące do okoliczności miejsce.

akpa20171008_pol_czar_mp_5523.jpg

Oprócz własnych domów i różnego rodzaju knajp oraz barów kibice będą mogli przeżywać emocje związane z piłkarskimi mistrzostwami świata w Rosji również w specjalnie wyznaczonych strefach kibica. Zostaną one wyznaczone w wielu miastach w Polsce, ale wiemy już, że największa z nich powstanie w Warszawie. I to nie byle gdzie, bo na Stadionie Narodowym. 

W Narodowej (a jakże) Strefie Kibica znajdą się cztery telebimy o wymiarach 16 na 9 metrów. Wyświetlane na nich mecze będzie mogło oglądać aż 70 tysięcy kibiców, czyli więcej, niż podczas tradycyjnych meczów (pojemność Narodowego wynosi bowiem 58 tysięcy). 
„PGE Narodowy, jak na Dom Reprezentacji Polski przystało, zmieni się na ten jeden dzień w prawdziwe centrum polskiej piłki nożnej. Tłum w barwach narodowych będzie wspólnie śledził poczynania naszych piłkarzy. Naturalnie nie zabraknie także innych elementów, które sprawią, że będziemy się po prostu dobrze bawić. Gorąco trzymam kciuki za to, aby wynik meczu był dla nas jak najlepszy, a jego świętowanie na długo zapisało się w pamięci” — mówi Alicja Omięcka, Prezes PGE Narodowego.

">Wejście do Narodowej Strefy Kibica ma być płatne, ale ceny nie powinna nikogo odstraszyć – najtańsze bilety mają kosztować 10 złotych. Ich sprzedaż rusza już dziś, 5 czerwca.


Dodał(a): Piotr Majewski / fot. AKPA Wtorek 05.06.2018