Skóra muśnięta słońcem

Mimo, że lato w Polsce nie dopisuje, dużo osób wybiera południe, gdzie od słońca nie uciekniesz. Dla amatorów plażowania i opalenizny, przygotowaliśmy kilka najlepszych kosmetyków do opalania.
kosmetyki


Wiadomo, że skóra brązowa wygląda korzystnie, ale warto wiedzieć, że należy opalać się bezpiecznie i nie należy przesadzać. Kosmetyki do opalania to rzecz konieczna:

1.    Avene Sun, Low Protection Spray SPF 10 (Spray z niską ochroną przeciwsłoneczną) – produkt hipoalergiczny, o bardzo wysokiej jakości. Lekka emulsja. Nie uczula.
2.    Avene, Cleanance Solaire, SPF 40 (Krem do skóry wrażliwej tłustej lub trądzikowej - wysoka ochrona) – formuła oparta na bazie nowatorskiego systemu filtrów przeciwsłonecznych. Zapewnia ochronę przed promieniowaniem UV i UVB.
3.    Avon, Bronze Sun Protection, Sun Lotion Moisturising SPF 10 (Ochronne mleczko do opalania) – niska ochrona przeciwsłoneczna. Chroni równowagę wodną skóry. Zawarty w nim aloes i witamina E zmiękczają i wygładzają skórę.
4.    Bielenda, Bikini Bioeco, Mleczko do opalania 25SPF - średnia ochrona – wodoodporne mleczko na bazie roślin certyfikowanych ekologicznych bioupraw. Chroni przed poparzeniami słonecznymi i fotostarzeniem. Przeciwdziała powstawaniu zmarszczek i przebarwień.
5.    Bioderma, Photoderm AKN Mat SPF 40 / UVA 26 (Krem ochronny do skry trądzikowej - wysoka ochrona) – silna ochrona do skóry trądzikowej. Zabezpiecza przed zmianami w obrębie DNA. Konsystencja nietłusta i bezbarwna. Szybko się wchłania. Matuje przetłuszczające się partie twarzy.

Dodał(a): Marta śliwińska Sobota 19.02.2011