Najgorętszy sport sezonu w spektakularnej oprawie - WakeGP 2017

Najgorętszy sport tego sezonu wygląda jeszcze bardziej widowiskowo, gdy uprawia się go w nocy, w świetle neonów i LEDów! Giżycka impreza nad jeziorem Niegocin była spektakularna. Teraz czas na powtórkę pod Warszawą.
PleasurePhoto_Wake GP 2017 13.jpg

Wakesurfing to absolutny król sportów wodnych tego lata. Polega na pokonywaniu fal na desce zbliżonej kształtem do surfingowej, ale rozmiarami do tej od wake`a. Kluczowa jest tu jednak owa fala. Tworzy ją przystosowana do tego motorówka, której kilwater jest spiętrzony i niejako skumulowany na pewnym odcinku (w tej roli najlepiej sprawdzają się MasterCrafty ze specjalnymi systemami tworzenia różnej długości i wysokości fal, z uwzględnieniem nogi dominującej jeźdźca) . Rider zaczyna z wody, holowany na linie i gdy okiełzna żywioł, puszcza hol i wykonuje tricki albo zsuwa się z pokładu łodzi bezpośrednio na falę i zaczyna przejazd.Jeśli do tej pory próbowałeś sportów wodnych albo jeździłeś na snowboardzie, nie będziesz miał większych problemów z opanowaniem tego niesamowicie wciągającego sportu. Wiemy co piszemy – po pierwszej udanej sesji na fali, a nie pod nią, zachowywaliśmy się jak dzieciaki w parku rozrywki – „mamo, jeszcze raz!”.

Nad Niegocinem mieliśmy okazję popatrzeć, jak robią to profesjonaliści. Zawody Ambilight Day&Night w ramach WakeGP 2017 ściągnęły tłumy nad Kanał Giżycki, gdzie na wielkim telebimie można było oglądać zmagania riderów, walczących ze sztucznymi falami na jeziorze obok. Ambientowe podświetlenie jeźdźców, fali, łodzi, laserowe tunele na Kanale, a także oprawa muzyczna i atmosfera w miasteczku zawodów stworzyły atmosferę, jak za amerykańskich spring breakowych imprez. CKM zdecydowanie zatwierdza ten event.


W przerwie przejazdów na kanale pojawił się maestro flyboardowy, który na odrzutowych wodnych butach wykonywał akrobacje, podczas których słychać było jęk przejęcia publiki. Ale członek ekipy Robson Team miał wszystko pod kontrolą i nawet bez prośby o „bisy”, wrócił na parę nadprogramowych popisów, czyli m.in. backflipów i `delfinów`.

Oprócz funu, ważna była również rywalizacja. Pula nagród warta była 40 tysięcy złotych (nagrody pieniężne i rzeczowe, m.in.: telewizory Philips Ambilight, sprzęt audio oraz ubrania marki Prosto), co gwarantowało wysoki poziom zawodów.

Lista zwycięzców:
OPEN WOMAN:
1. Jana Vlckova - Czechy
2. Paulina Ziółkowska - Polska
3. Gosia Strojek - Polska

OPEN MEN:
1. Martin Mikyna - Czechy
2. Martin Vlcek - Czechy
3. Jan Koszowski – Polska

Po zawodach kibice, riderzy i wszyscy tłumnie przybywający do miasteczka korzystali z wszystkich atrakcji dostarczonych przez partnerów i sponsorów. Podamy ich listę, a Ty domyśl się, co mogło się tam dziać...: Philips TV (którego system Ambilight był inspiracją do kolorowego oświetlenia towarzyszącego nocnej imprezie), Jaguar, Land-Rover, Żołądkowa Gorzka,  Chłodnik, Lokales i Prosto.

Kolejna najgorętsza impreza wakesurfowa WakeGP 2017 odbędzie się już 26 sierpnia w Jachrance przy plaży hotelu Warszawianka nad Zalewem Zegrzyńskim! Po więcej szczegółów wbijaj na wakegp.com.

jachr1.jpg

20140049_1902213903378512_1084127734021570264_n.jpgDodał(a): ckm.pl Czwartek 17.08.2017