Mistrzostwa Europy w rajdach przygodowych

Jesteś twardzielem? Tak, to poznaj imprezę w której musisz wziąć udział.
rajd przygodowy .jpg


Areną zmagań zawodników jest Beskid Niski i Powiat Gorlicki. W zawodach wystartowało dziesięć zespołów. Zawodnicy reprezentują Polskę, Czechy, Niemcy, Estonię, Łotwę i Rosję. Trasa mierzy 500 km i podzielona jest na etapy piesze, rowerowe, biegowe oraz konny. Okrasą zawodów są wysokościowe i logiczne zadania specjalne.

Start
Wyścig rozpoczął się w Gorlicach od kilkukilometrowego prologu. Następnie czteroosobowe ekipy ruszyły na trasę pieszą. Po przebyciu pięćdziesięciu kilometrów dotarli do Biecza, gdzie czekały na nich dwa zadania specjalne: zjazd z 60-metrowej wieży ratuszowej oraz bieg na orientację z GPS. Na całej trasie mogą się posługiwać tylko mapą i kompasem. Po zaliczeniu zadań wsiedli na rowery, by pokonać około 130-kilometrowy odcinek. Na jego końcu czekał ich kolejny trekking. Ten nieco krótszy od pierwszego, za to poprowadzony przez wyższe partie Beskidu Niskiego.

lina.jpg
Ekipy kończyły ten etap podejściem kątowym na linach pod klif, na którym stoi XVI-wieczny Kasztel w Szymbarku. Potem jeszcze krótkie zadanie pamięciowe (na podstawie zdjęć mieli odnaleźć charakterystyczne miejsca w lokalnym skansenie).

Trasa
Zespoły są mniej więcej w połowie trasy. Przed nimi teraz 65-kilometrowy etap kolarski i pierwszy z dwóch odcinków biegówkowych. Tuż przed metą, która zlokalizowana jest w gładyszowskiej Stadninie Koni Huculskich, czwórki będą mogły się zmierzyć z naturą ożywioną – będzie to etap jeździecki.

Bardzo dobrze spisuje się polski zespół Salewa Trail Team (Justyna Frączek, Artur Kurek, Maciej Mierzwa i Łukasz Warmuz. Ten ostatni pełni rolę nawigatora. Polacy utrzymują się na czele stawki. O prymat rywalizują z Rosjanami. Trasa zostanie zamknięta w sobotę o godz. 20.00. W piątek o godz. 10.00 z rynku w Gorlicach wystartuje trasa krótka. Na liście startowej znajduje się ponad 20 dwuosobowych ekip. Do pokonania będą mieli 160 km.


Dodał(a): Ostatni mohikanin Czwartek 31.01.2013