Wszystko o meczu Polska-Urugwaj

Już dziś pierwszy z dwóch meczów towarzyskich reprezentacji Polski. Nie zagra w nim Robert Lewandowski; będzie to także ostatnie spotkanie Artura Boruca w kadrze narodowej.

Eksperyment – tak w skrócie można nazwać pomysł Adama Nawałki na mecz z Urugwajem. Ale w zasadzie nie ma czemu się dziwić, bo z jednej strony od tego są mecze towarzyskie, a z drugiej – selekcjoner nie ma zbytniego wyjścia, ponieważ kilku kluczowych piłkarzy reprezentacji jest kontuzjowanych.

Jednym z tych piłkarzy jest oczywiście Robert Lewandowski, który z powodu urazu mięśnia dwugłowego nie wystąpi w żadnym z dwóch towarzyskich meczów Polaków. Kolejna dwójka to Marcin Kamiński i Michał Pazdan, którzy mieli stworzyć parę podstawowych stoperów, ale pierwszy z nich nie pojawił się na zgrupowaniu przez kontuzję więzadła, a drugi narzeka na uraz stawu skokowego.

Przez to Adam Nawałka zmuszony jest wstawić zmienników i przetestować nowe ustawienie Polaków na boisku. Trener kadry z klasycznej formacji 4-2-3-1, sprawdzi w praktyce tzw. choinkę, czyli ustawienie 3-4-3 lub 3-5-2. Oto więc jak będzie prezentowała się wyjściowa jedenastka polskiej reprezentacji:

Bramkarz: Artur Boruc
Obrona:  Thiago Cionek, Kamil Glik, Jarosław Jach
Pomoc: Bartosz Bereszyński, Jacek Góralski, Grzegorz Krychowiak, Maciej Rybus
Atak: Jakub Błaszczykowski, Kamil Wilczek, Kamil Grosicki

Warto dodać także, że spotkanie z Urugwajem będzie ostatnim meczem Artura Boruca w kadrze. 37-letni bramkarz zacznie mecz jako kapitan i w 44. minucie, przy owacjach na stojąco kibiców na Stadionie Narodowym, zostanie zmieniony przez Łukasza Fabiańskiego.

Spotkanie Polska-Urugwaj rozpocznie się w piątek 10 listopada o godzinie 20.45 i będzie transmitowane w TVP1 i TVP Sport. Mecz będzie można oglądać także za darmo w Internecie – na tvp.sport.pl.

W poniedziałek 13 listopada reprezentacja Polski rozegra kolejny mecz towarzyski. Na Stadionie Energa w Gdańsku polscy piłkarze zmierzą się z reprezentacją Meksyku.

ZOBACZ TEŻ FOTKI POLSKICH WAGs:
Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. instagram.com/laczynaspilka/ Piątek 10.11.2017