Mayweather - Alvarez, walka roku

W sobotę w nocy bokserska walka roku! Będzie się działo!
Floyd Mayweather

Na ringu w Las Vegas naprzeciw siebie staną uznawany za najlepszego pięściarza świata bez podziału na kategorie wagowe Floyd Mayweather oraz wielki meksykański talent Saul Alvarez. Obaj są niepokonani i zdeterminowani! Któryś z nich dozna pierwszej porażki w karierze.

Za starszym o 13 lat, noszącym przydomek Money, Mayweatherem przemawia nie tylko doświadczenie, ale także znakomita obrona, refleks oraz ringowa inteligencja. To właśnie te cechy według wielu ekspertów mają przesądzić o zwycięstwie jednego z najbogatszych sportowców świata. Za Canelo, który jest chyba jedynym rudowłosym Meksykaninem, przemawia młodość, a także siła fizyczna. Braku doświadczenie odmówić mu nie można, bo mimo różnicy wieku, stoczył tylko o jedną walkę mniej od nazywanego także Pretty Boyem Amerykanina. Zdecydowanym faworytem bukmacherów a także ekspertów jest Floyd Mayweather. Stawką walki będą pasy federacji WBC i WBA kategorii junior średniej.

Przed starciem najwięcej mówi się o pieniądzach. Mayweather otrzyma najwyższe w historii boksu gwarantowane honorarium za walkę. Na jego konto wpłynie 41,5 mln dolarów! Ale to nie koniec! Do tego dojdą także zyski z systemu PPV, za który w jakości HD trzeba zapłacić 74,95 dolarów plus kasa za reklamy i prawa telewizyjne! Canelo zagwarantowane ma "jedynie" 12,5 milionów.

Początek transmisji w nocy z soboty na niedzielę o 2:00 w Orange sport!Urodzony w Grand Rapids w stanie Michigan Mayweather do tej pory stoczył 44 walki, 26 z nich kończąc przed czasem. Na zawodowych ringach jest od 1996 roku. Odprawiał z kwitkiem takich zawodników jak: Diego Corrales, Jose Luis Castillo, Arturo Gatti, Zab Jud, Oscar de la Hoya( który teraz jest promotorem Alvareza),  Shane Mosley czy MiquellaCotto. Czyli czołówkę światową  swojej kategorii wagowej. Słynie z zamiłowania do luksusu. W jego garażu stoją najlepsze fury świata. Za pobicie swojej partnerki ma na koncie krótką odsiadkę w więzieniu. Jak mówi, nigdy nie analizuje wcześniejszych walk rywali.Urodzony w Jalisco Saul Alvarez ma zaledwie 23 lata. Na zawodowych ringach występuje od 2005 roku. W swoich 43 walkach aż 30 razy kończył rywali przed czasem. Ma w rekordzie także jeden remis. W jego dorobku nie ma tak wielu świetnych pięściarzy jak u rywala. Największymi nazwiskami na jego „rozkładzie” są: Shane Mosley oraz Austin Trout.
Dodał(a): Ostatni Mohikanin Piątek 13.09.2013