Liga Narodów. W końcu coś wygramy?

Po Mistrzostwach Świata w 2018 roku startuje Liga Narodów. Weźmie w niej udział 54 europejskich reprezentacji
polska drużyna narodowa


Drużyny zostaną podzielone na cztery ligi : A,B, C, D. O przynależności do grup będzie decydował ranking UEFA. Grupy A i B będą liczyć po 12 reprezentacji. Grupa C – 14, a D 16. Każda z lig zostanie podzielona na cztery grupy. Zwycięzcy grup awansują ligę wyżej, najsłabsi spadną. Czwórka najlepszych drużyn z ligi A pokopie ze sobą w wielkim finale.

W marcu 2020 roku drużyny, które wygrają swoje grupy zagrają o udział w Mistrzostwach Europy. Do zgarnięcia będą cztery dzikie karty, po jednej na każdą z lig. Co kiedy drużyna, która wygra grupę zakwalifikuje się do turnieju w ramach rozgrywanych oddzielnie eliminacji? Wtedy dziką kartę otrzyma najlepsza drużyna z grup Ligi Narodów, która nie przeszła eliminacji.

Następna edycja LN rozpocznie się po zakończeniu Mistrz Europy we wrześniu 2020. Rozgrywki będą różniły się od pierwszej edycji. Bezpośrednio na mundial pojedzie 10 ekip z eliminacji. Kolejne 10 drużyn, które w grupach zajmą drugie miejsca zagra w barażach. Wezmą w nich udział także zwycięzcy grup A i B z LN. Zwycięzcy sześciu baraży utworzą 3 nowe pary, które zagrają o awans na mundial.


Dodał(a): Johny B. Piątek 28.03.2014