Lewandowski chce odejść z Bayernu. Nie zamierza pojawić się w klubie podczas okresu przygotowawczego

Choć w poprzednich latach wyjątkowo sceptycznie podchodziliśmy do transferowych plotek z Robertem Lewandowskim w roli głównej, to tym razem wszystko wskazuje na to, że nasz napastnik rzeczywiście odejdzie z Bayernu. Zagroził nawet, że nie pojawi się w klubie podczas okresu przygotowawczego.
Zrzut ekranu 2022-06-7 o 06.12.18.png

Tym samym napastnik próbuje wymusić transfer, choć jest związany z klubem do 30 czerwca 2023 r. "Lewy" może zasilić szeregi FC Barcelony, ale do tego konieczne jest porozumienie z Bayernem. Niemiecka drużyna miała odrzucić pierwszą ofertę, która wynosiła 32 mln euro. Bawarczycy liczą na co najmniej 40 mln.

'Zawsze powtarzaliśmy, że Robert Lewandowski ma kontrakt z Bayernem do 30 czerwca 2023 roku. A kontrakt to kontrakt! Jestem nieco zaskoczony, że Robert wybrał drogę publiczną. Na jego miejscu bym tego nie zrobił. Jest tu od dawna, zdobył wiele tytułów i doskonale wie, na co tu może liczyć. Bayern dobrze traktuje swoich graczy i umożliwia im jak najlepsze występy" – powiedział "Bildowi" prezes monachijczyków Herbert Hainer.

Hiszpańskie media informują, że Lewandowski mógłby zarabiać w Hiszpanii 9 milionów euro rocznie. Lukę po napastniku Bayern wypełniłby zawodnikiem Liverpoolu Sadio Mane.Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / instagram.com @_rl9 Wtorek 07.06.2022