Legia - Steaua

Już dzisiaj warszawska Legia gra przedostatni mecz w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Ostatnią przeszkodą do „raju” jest Steaua Bukareszt
Champions League


Dzisiaj o 20-45 Legia Warszawa zagra jeden z najważniejszych meczów w sezonie. Dobry wynik na rumuńskiej ziemi może być kluczowy do awansu do Ligi Mistrzów, gdzie żadna polska drużyna nie grała od 17 lat! Ba, w całej historii tych elitarnych rozgrywek występowały zaledwie dwie nasze drużyny: Legia oraz Widzew Łódź.

W poprzednich fazach Steaua wyeliminowała Vardar Skopje oraz Dinamo Tbilisi. Łupem naszych z kolei padły drużyny The New Saints oraz Molde FK. Rewanż odbędzie się w najbliższy wtorek na Łazienkowskiej. Drużyna, która odpadnie zagra w fazie grupowej Ligi Europy.

Liga Mistrzów to nie tylko prestiż, ale także, a może przede wszystkim wielkie pieniądze. Jeśli drużyna z Łazienkowskiej wyeliminuje Rumunów UEFA przeleje na jej konto 8,6 mln euro! Co na polskie budżety klubów jest astronomicznym zastrzykiem gotówki. Ale to jeszcze nie koniec w LM kasa leży, bowiem na murawie. UEFA płaci nie tylko za zwycięstwa, ale także i za remisy. Dodatkowo dochodzą wpływy z biletów oraz praw telewizyjnych. Jest się o co bić. Jak wyliczyli specjaliści awansując do Champions League stołeczny klub zapewniłby sobie płynność finansową na parę lat odjeżdżając reszcie polskich klubów.

Początek dzisiejszego spotkania o 20:45 w TVP1 oraz na platformie nc+.
Dodał(a): Ostatni mohikanin Środa 21.08.2013