Kuźnia talentów

Myślałeś kiedyś, co trzeba zrobić, aby zostać jednym z najlepszych piłkarzy świata? Talent talentem, ale trzeba także poświęcić ku temu swoją młodość.
FC Barcelona


Sieć obiegł filmik przedstawiający szkółkę piłkarską FC Barcelony. La Masia to prawdziwa kuźnia diamentów. Trenowali w niej min: Puyol, Fabregas czy sam Lionel Messi! A to chyba najlepsza rekomendacja.

Młodzi piłkarscy adepci nie tylko zawzięcie trenują. Oni całe życie podporządkują piłce, by w przyszłości za miesiąc kopania piłki zarobić tyle, ile ty nie zarobisz przez życie. Po porannej toalecie dietetyczne śniadanie, nie ma tam smażonej kiełbaski i kalorycznych sosików (sick!). Wszystko zdrowe i pożywne! Potem czas na „zwykłą” szkołę, aby za półtorej godziny znaleźć się na boisku i biegać za gałą. Chłopaki ostro zasuwają, tak samo jak ty goniąc po browarki przed zamknięciem marketu. Dzień w La Masii to piłka nożna na przemian z edukacją wszak przed kamerą kiedyś będzie się trzeba wypowiedzieć. Co by się nie działo młodzi piłkarze o 23 muszą być w łóżkach.

Nie ma piwa i kebaba na sen!Skompletuj najtaniej swój sprzęt sportowy!

Dodał(a): Ostatni mohikanin Piątek 17.08.2012