Kulturystyka wyczynowa

Zastanawiałeś się, jak od kuchni wyglądają zawody w tej dyscyplinie? Kulturysta, Daniel Straszewski oprowadzi cię po świecie siłaczy-wyczynowców
kulturystyka.jpg
POCZĄTKI STARTÓW

Masz posturę Adama Małysza, ale sądzisz, że mógłbyś wziąć udział w zawodach kulturystycznych? Mierz siły na zamiary – przed każdą poważną imprezą odbywają się weryfikacje, w których bankowo odpadniesz. Tylko na regionalnych zawodach o mniejszej randze czasami pojawiają się bezkrytyczni postrzeleńcy marzący o kulturystycznej karierze.

ĆWICZENIA PRZED LUSTREM
Każdy zawodnik opracowuje choreografię, czyli układy ciała, dzięki którym przy wybranej przez siebie muzyce może idealnie wyeksponować swoją muskulaturę przed jurorami. Ćwiczy to podczas specjalnych treningów. Profesjonalista intensywnie ćwiczy też efektowne napinanie mięśni – to ciężka i wycieńczająca sztuka.

SZCZYTOWA FORMA

Zawodnicy idealne wytrenowanie mięśni planują bardzo precyzyjnie w czasie. Trenują w kolejnych cyklach: zwiększania siły, masy, gęstości mięśni i na koniec rzeźby.

KOSMETYKA
Na długo przed startem zaczynają się regularne wizyty na solarium. Przed samymi zawodami zawodnicy używają dodatkowo bronzerów do ciała. Bezpośrednio przed wyjściem na scenę dochodzi jeszcze nacieranie specjalnymi olejkami nabłyszczającymi. To wszystko pozwala lepiej wyeksponować każdy mięsień i efektownie błyszczy się w świetle reflektorów. Wręcz obowiązkowe jest także usunięcie owłosienia z ciała (część zawodników woli depilację, inni golenie).

Dodał(a): Michał Jośko Wtorek 25.09.2012