Kubica wraca do F1 - podpisał dwuletni kontrakt!

Mimo że zespół Williams oficjalnie dementuje te informacje, dziennikarze, mający swoje „wtyki” w szeregach F1, są pewni na 100%, że Robert Kubica właśnie podpisał dwuletni kontrakt. I żeby była jasność – ma to być kontrakt zawodniczy, ma jeździć w wyścigach, nie jako kierowca testowy.

Polacy zaczęli tworzyć flagi z wizerunkami Roberta na okoliczność konkretnych wyścigów w przyszłym roku, a zapewne rodzime bazary zaleją za chwilę pamiątki z wizerunkiem drugiego, zaraz po papieżu, najbardziej znanego Polaka na świecie.

Plotki, które rozsiewał wcześniej Canal+, a które dementował Williams, potwierdzają w tej chwili doświadczeni dziennikarze, zajmujący się na co dzień Formułą 1. Keesa van de Grinta i Allarda Kalffa z RTL GP oraz Jason Swales z NBC Sports są przekonani, że Robert Kubica wyjedzie na tory w przyszłym sezonie w brytyjskim zespole. Stara się o to nowy menadżer Polaka - mistrz F1 Nico Rosberg.

Twierdzą, że ogłoszenie tej gorącej wiadomości ma nastąpić po wyścigu w Abu Zabi 26 listopada 2017 i że Robert przystąpi do testów bolidu już dwa dni później.

Robert Kubica testował w tym sezonie - ze świetnym rezultatem - bolidy w teamie Renault oraz w Williamsie, ale tu akurat maszynę z 2014 roku.

PRZECZYTAJ WYWIAD Z ROBERTEM, W KTÓRYM MÓWI O SWOIM WYPADKU:
kubica-rajdy-0a993066f64e382bd463e38574065e87_80f528.jpg

Dodał(a): Paweł Janusz Wtorek 21.11.2017