Kto zostanie Sportowcem Roku 2020?

W ubiegłym roku nie brakowało polskich sukcesów na arenach międzynarodowych, więc rywalizacja będzie największa od wielu lat.

small papilot (1) (1).jpg


9 stycznia odbędzie się 86. Plebiscyt Przeglądu Sportowego, w którym zostanie wybrany Sportowiec Roku 2020. Kto znajduje się w gronie faworytów Superbet zakładów bukmacherskich?

Sportowiec Roku – garść informacji

Historia plebiscytu organizowanego przez Przegląd Sportowy sięga 1926 roku, kiedy to odbyła się pierwsza edycja. Wygrał ją lekkoatleta – Wacław Kuchar. Wybór Sportowca Roku odbywa się regularnie co roku, z przerwą na czas II Wojny Światowej. W dotychczasowej historii najbardziej utytułowanym polskim sportowcem jest Justyna Kowalczyk, która ma na swoim koncie aż pięć triumfów. Po cztery zwycięstwa mają między innymi Irena Szewińska i Adam Małysz.

Wyniki w najnowszym plebiscycie zostaną ogłoszone 9 stycznia, a głosowanie odbywa się zarówno na stronie internetowej, jak i poprzez SMS-y. W poprzednim roku nieoczekiwanym zwycięzcą, dzięki mobilizacji środowiska żużlowego, został Bartosz Zmarzlik. Za jego plecami uplasował się Robert Lewandowski. Za 2020 rok głównym faworytem do wygranej w opinii Superbet zakładów bukmacherskich jest jednak najlepszy piłkarz świata.

Warto jednak zaznaczyć, że to kibice mają ostateczny głos, dlatego też zwycięstwo Roberta Lewandowskiego nie jest wcale tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać na podstawie analizy oferty polskich zakładów sportowych. Snajper Bayernu ostatni raz triumfował w plebiscycie Przeglądu Sportowego w 2015 roku. W minionych latach wygrywali: Anita Włodarczyk, Kamil Stoch, Bartosz Kurek czy też wspomniany już Bartosz Zmarzlik.

Lista kandydatów i analiza szans

Wybór w tym roku będzie wyjątkowo trudny, ponieważ wielu Biało-Czerwonych odniosło spektakularne sukcesy na arenie międzynarodowej:

sportowiec-roku-kandydaci-superbet.jpg

Jan Błachowicz to pierwsze nazwisko na powyższej liście. Dla fanów MMA bez wątpienia będzie on faworytem do wygrania, ponieważ został pierwszym w historii polskim mistrzem UFC, czyli najbardziej elitarnej organizacji sportów walki na świecie. Zakłady bukmacherskie nie dają mu jednak większych szans na wygraną – takie wnioski można wysnuć na podstawie analizy oferty. Pod względem proponowanych kursów plasuje się on na czwartej pozycji.

Półkę niżej, czyli na piątym miejscu, oceniane są szanse Dawida Kubackiego. W minionych latach w plebiscycie często triumfowali przedstawiciele sportów zimowych, jednak wszystko wskazuje na to, że przy olbrzymich sukcesach konkurencji, wygrana w prestiżowym Turnieju Czterech Skoczni to będzie jednak zbyt mało, aby Kubacki mógł wygrać plebiscyt Sportowca Roku 2020.

W Top 3 notowań na podstawie opinii zakładów bukmacherskich znajdują się: Robert Lewandowski, Bartosz Zmarzlik, a także Iga Świątek, których sukcesy teraz omówimy.

Iga Świątek  księżniczka rakiety

Na trzecim miejscu na podstawie proponowanych kursów znajduje się polska nadzieja tenisa, czyli Iga Świątek. Polka w minionym roku pokazała się ze znakomitej strony i dokonała historycznego osiągnięcia. Stała się pierwszą Polką, która zwyciężyła w turnieju Wielkiego Szlema w Paryżu. Wcześniej tej sztuki nie potrafiły dokonać legendy polskiego tenisa jak Agnieszka Radwańska czy Wojciech Fibak. Spotkania Igi w Paryżu cieszyły się olbrzymią popularnością w telewizji, a także w ofercie zakładów sportowych. W związku ze sporą ekspozycją tego turnieju i szerokim dotarciem do kibiców, którzy nie interesowali się w przeszłości tenisem, Iga ma zdaniem zakładów sportowych spore szanse na wygraną.

Bartosz Zmarzlik  powtórka sukcesu?

Na drugiej pozycji plasuje się Bartosz Zmarzlik, czyli ubiegłoroczny zwycięzca. Proponowane kursy wskazują jednak, że nie można lekceważyć przedstawiciela środowiska żużlowego, które jest w Polsce niezwykle mocne i dobrze zorganizowane. Wybór Zmarzlika w poprzednim roku podzielił fanów sportu w całym kraju. Żużlowiec w minionym roku po raz kolejny zgarnął tytuł Mistrza Świata w swojej dyscyplinie, więc nie można zabrać mu argumentów do kolejnego triumfu w plebiscycie Sportowca Roku, zwłaszcza że w mediach społecznościowych widać ogromną mobilizację całego środowiska, a w końcu to kibice mają decydujący głos.

Szanse pozostałych zawodników z listy, pomimo sukcesów w swoich dyscyplinach są raczej znikome.

Główny faworyt do wygranej w opinii zakładów bukmacherskich

Gdyby o wygranej mieliby decydować tylko dziennikarze sportowi, to nie byłoby wątpliwości, że zwycięzcą 86. edycji plebiscytu na Sportowca Roku zostanie Robert Lewandowski. Polak w minionym sezonie wygrał ze swoim klubem wszystko, co było do wygrania w najbardziej popularnej i można również powiedzieć w najtrudniejszej dyscyplinie sportu. Nie podlega dyskusji, że konkurencja w świecie piłki nożnej jest zdecydowanie większa niż w mniej popularnych sportach jak żużel, tenis czy MMA.

W ostatnim czasie Robert podpisał nową współpracę reklamową.

Snajper Bayernu Monachium został pierwszym w historii Polakiem, który zdobył nagrodę najlepszego piłkarza świata we wszystkich najważniejszych plebiscytach na świecie, jak choćby FIFA The Best. Co prawda z powodu koronawirusa została odwołana gala Złotej Piłki, jednak kibice i piłkarze na całym świecie wiedzą, kto był najlepszy w minionym roku. Lewandowski zdaniem zakładów bukmacherskich to „pewniaczek” do wygranej w najbliższej edycji plebiscytu, a przynajmniej takie wnioski można wysnuć na podstawie oferty. Warto jednak pamiętać, że decydujący głos mają tutaj kibice, a nie osiągniecia sportowe, co było widać już w poprzednim sezonie.

W ofercie zakładów sportowych znajdziesz również możliwość typowania zdarzeń w rynku h2h, czyli kto będzie lepszy w danej parze – na przykład Stoch vs Kubacki.

Zwycięzcy w poprzednich latach:

zwyciezcy-poprzednich-lat-superbet.jpg

Superbet zakłady bukmacherskie – zapoznasz się tu z ofertą na mecze z udziałem Roberta Lewandowskiego.


Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego na UAM i fan piłki nożnej.


Dodał(a): Izabela Popko Piątek 08.01.2021