„Krzysiu, napie**ol tam bramek ile wlezie” – Polacy „przejmują” fan page AC Milanu

W środę 23 stycznia wieczorem Piątek został oficjalnie piłkarzem Milanu. A już następnego dnia w czwartek polscy kibice zapanowali nad stroną klubu na fejsie.
maxppp_EIDONx0001280301x231.jpg

Transfer Krzysztofa Piątka do Milanu to jedno z największych wydarzeń sportowych ostatnich lat. Przypomnijmy: zawodnik trafił do Rossonerich z Genoi za 35 mln euro i tym samym stał się najdroższym polskim piłkarzem w historii. Wszyscy polscy kibice piłkarscy naturalnie jarają się z powodu tych wieści jak Rzym za cesarza Nerona i oczywiście dają temu wyraz w internecie, zwłaszcza na fan page’u AC Milanu.

Stawiamy, że administratorzy tej strony, w życiu nie widzieli takiej ilości języka polskiego, jaką zobaczą przez najbliższe lata gry Piątka dla Rossonerich. A pod oficjalnym postem ogłaszającym nowy nabytek klubu już tych komentarzy jest mnóstwo.

Najpopularniejsze z nich to: „Elo mediolańskie świry!”, „Krzysiu napierdol tam bramek ile wlezie”, „Oni jeszcze nie wiedzą, ale następne życzenia świąteczne na tym fb napiszą po polsku” czy „Brawo nasz Polaku-rodaku! A teraz wyciskaj z makaroniarzy ile się da i niczym się nie przejmuj!”.

Oczywiście pojawiają się też bardziej stonowane komentarze w stylu: „Krzysiek odbuduj wielki Milan” czy „Krzysiu powodzenia w Milanie i żebyś mi w weekend brameczkę strzelił z Napoli”.

Nie wiemy, czy Piątek odbuduje potęgę Milanu, ani nawet czy będzie w nim grał regularnie. Ale jedno jest zawsze pewne w przypadku dużych transferów z udziałem polskich piłkarzy – kluby nie kupują tylko zawodników, bo wraz z nimi do zespołu dołączają najbardziej zagorzali kibice na świecie – Polacy.

Dodał(a): TM/ fot. EIDON/MAXPPP/FORUM Czwartek 24.01.2019