Krychowiak znowu upokorzony w lidze saudyjskiej [WIDEO]

Choć Grzegorz Krychowiak miał być gwiazdą ligi saudyjskiej, najwidoczniej nic nie idzie po jego myśli. Niedawno stał się antybohaterem swojej drużyny Al–Shabab, ponieważ nie trafił karnego podczas serii w 1/8 finału Pucharu Króla. Teraz z kolei jego przeciwnik upokorzył go podczas walki o piłkę.
Zrzut ekranu 2022-12-28 o 14.27.18.png

O akcji z udziałem Polaka piszą światowe media. Co prawda Krychowiak jest tutaj pokrzywdzony przez wyjątkowo niesportowe zachowanie jego rywala, ale fakt faktem, nasz reprezentant został dzięki temu gwiazdą internetu w niezbyt przyjemnym tego słowa znaczeniu. 

Do zdarzenia doszło podczas spotkania Al–Shabab z Al–Fateh. Piłkarz gospodarzy, Fran Velez, w trakcie jednej z ofensywnych akcji znalazł się w rogu boiska, gdzie piłki bronił Grzegorz Krychowiak. Hiszpan próbował dryblować swojego przeciwnika, lecz ten twardo stał przy piłce, dopóki się... nie przewrócił. Wtedy Krychowiak jeszcze próbował bronić futbolówki, ale w końcu został uderzony w głowę i się położył. Sędziowie nie doszukali się w tym zagraniu faulu, a Velez postanowił odbić piłkę od Krychowiaka, by zyskać rzut rożny.
Al–Fateh wznowiło grę z narożnika boiska, a sytuacja z Krychowiakiem została "pominięta" przez sędziów. Bardzo szybko jednak zrobiło się o niej głośno w międzynaporowych mediach. We Włoszech i Hiszpanii pisze się o najbardziej niesportowym geście roku. Także w Bośni środowisko piłkarskie uważa, że Velez powinien ponieść konsekwencje swojego zachowania. Chorwaci z kolei piszą o tym, że piłkarz Al–Fateh nie wie, co oznacza fair play.

Choć to niewątpliwie nie wina Krychowiaka, zaczynamy powoli obawiać się o to, w jakim kierunku idzie jego kariera. Skoro w lidze saudyjskiej raczej nie jest jednym z jaśniejszych punktów, a wręcz przeciwnie, to tam też może zbyt dużo nie zabawić (a ten kierunek i tak wielu uznało za szokujący). Potem to już tylko Legia... 


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / twitter.com Środa 28.12.2022