Krychowiak zmienia klub!

Jako że w Paris Saint-Germain zbytnio mu nie szło, Grzegorz Krychowiak postanowił zmienić klub. Polski pomocnik przeniesie się do zespołu z angielskiej Premier League.

Po Euro 2016 wydawało się, że wielka kariera w europejskiej piłce nożnej stoi dla Grzegorza Krychowiaka otworem, a transfer do mistrza francuskiej ligi zdawał się być tylko potwierdzeniem tego faktu.

Niestety, rzeczywistość okazała się dużo mniej kolorowa i jeden z naszych najlepszych pomocników grywał w PSG bardzo niewiele. Ostatni raz pojawił się na murawie w marcu 2017 roku – od tamtego czasu nic. Z tego powodu nie dostał także powołania do polskiej kadry na wrześniowy mecz z Danią.

Dlatego też decyzja o przenosinach z Francji zdaje się być najlepszą, jaką Krychowiak mógł podjąć. Sezon 2017/18 spędzi więc na wypożyczeniu w angielskiej ekstraklasie w klubie West Bromwich Albion. – Miałem mnóstwo ofert z Hiszpanii i Włoch, ale wybrałem tę. Jest to niezwykle ambitny klub ze świetną atmosferą - mówił Polak, cytowany przez oficjalną stronę WBA.Kibice klubu na wieść o transferze naszego pomocnika oszaleli z radości, a i trener zespołu, Tony Pulis, wyglądał na bardzo zadowolonego przybyciem Polaka. Tym bardziej, że 27-letni Krychowiak doskonale wpasowuje się w filozofię gry szkoleniowca West Browich, który zdecydowanie bardziej niż na ofensywną maestrię i grę ciągle do przodu (jak w PSG), stawia na twardą grę w defensywę, w której Polak czuje się jak ryba w wodzie.

Nowy klub Grzegorza Krychowiaka aktualnie zajmuje piąte miejsce w lidze. Mamy nadzieję, że Polak pomoże drużynie w osiągnięciu doskonałego wyniku na koniec sezonu.

ZOBACZ TEŻ AUTA POLSKICH PIŁKARZY

Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. instagram.com/grzegorz.krychowiak/?hl=pl Czwartek 31.08.2017