Kruki wygrały Super Bowl!

Baltimore Ravens to najlepsza futbolowa drużyna świata. Chodzi oczywiście o futbol amerykański nie o piłkę nożną!
Beyonce na Super Bowl


W finałowym meczu futboliści z Baltimore pokonali San Francisco 49ers 34-31. Naprzeciwko siebie stali nie tylko sportowcy, ale także i ... bracia, którzy są trenerami drużyn. Młodszy z rodzeństwa dołożył starszemu! MVP meczu został Joe Flaco.

Co prawda w naszym kraju futbol amerykański nie jest popularnym sportem to za Oceanem szaleją na jego punkcie. Świadczy o tym rekordowa ilość fanów przed telewizorami, było ich aż 100 milionów! Występy gwiazd światowego formatu – w tym roku główną z nich była Beyonce, ta sama, która jest żoną rapera Jay-Z!

Podczas 47. Super Bowl za 30 sekund reklamy kasowano aż 4 miliony zielonych, czyli tyle ile przez życie nie zarobisz! Spoty reklamowe kręcone były wyłącznie pod to wydarzenie! Skoro już jesteśmy przy liczbach warto by było dodać, że Jacoby Jones ustanowił nowy rekord play-off. Przebiegł z piłką 108 jardów, czyli 99 metrów. Co gorsza do rekordu wszech czasów zabrakło mu zaledwie … jarda!

Dramaturgii zabrakło nie tylko na boisku, ale i na stadionie. Na supernowoczesnym Superdrome w Nowym Orleanie zgasło światło… Nie było go przez 35 minut.
Dodał(a): Ostatni mohikanin Poniedziałek 04.02.2013