Jak wygrywać na rękę?

Do tej pory dostawałeś lanie w siłowaniu się na rękę od kolegów? To się zmieni po przeczytaniu tego materiału. Poradnik „Jak położyć przeciwnika w 10 ruchach”
na-reke.jpg

Znasz ten moment, ten stan, kiedy siedzicie z kumplami w knajpie lub na domówce i masz ochotę udowodnić swoje męstwo i zamanifestować siłę poprzez siłowanie się na rękę? Nie? No dobra, może to tylko nasza przypadłość. No i koleżanek oraz kolegów z redakcji BuzzFeed odpowiedzialni za wideo instruktażowe. W każdym razie nauczyliśmy się jak wygrywać prawie za każdym razem (nie każdego koksa da się tak zmanipulować) i w najbliższy weekend zamierzamy pić wygrane w zakładach piwo.

Opcja dla praworęcznych (mańkuci wykonują ruchy w lustrzanym odbiciu):
1. Ustaw swój nadgarstek, łokieć i ramię w jednej linii z przeciwnikiem.
2. Przekręć i przysuń prawą część miednicy w stronę stołu, tak by dotknąć go bokiem tułowia.
3. Prawą stopę wysuń do przodu, by lepiej się zaprzeć.
4. Po starcie zagnij tzw. hak - próbuj przekręcić nadgarstek tak, by wierzch dłoni skierowany był w stronę adwersarza.
5. Zacznij ciągnąć rękę przeciwnika do siebie i na skos (lewy), ale nie na bok, bo ludzkie mięśnie słabo sprawują się przy pchaniu.
6. Cały czas kontroluj, by Twój bark był za linią splecionych nadgarstków – taka dźwignia pomoże przyłożyć większą siłę.
7. Jeśli nie dajesz rady utrzymać haka, bo słabo ćwiczyłeś nadgarstek, zsuń swoją dłoń wyżej, by przeciwnik musiał trzymać dolną część Twojej.
8. Znów przyciągaj splecione nadgarstki do siebie.
9. Gdy przełamiesz opór śmiałka naprzeciwko, wykręć łokieć od siebie, w jego stronę i napieraj całym ciałem na rękę przegranego.
10. Triumfuj, wiwatuj i odbierz wygraną kratę piwa!Dodał(a): gianni Piątek 17.10.2014