Jak one kopią!

Na kobiecą piłkę nożną patrzyłeś z przymrużeniem oka? Niesłusznie, one haratają w gałę lepiej niż niektórzy polscy zawodnicy! Zobacz najlepsze akcje i bramki z odbywających się właśnie w Kanadzie Mistrzostw Świata!
pilka-nozna-kobiet.jpg

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Kobiet odbywają się dopiero od 1991 roku (męskie od 1930), co cztery lata. Na początku brało w nich udział 12 drużyn, obecnie dwa razy tyle. Zmagania pań trwają około trzech tygodni

Obecnymi mistrzyniami są Japonki, które w 2011 roku w Niemczech po zaciętej walce z Amerykankami wywalczyły swój pierwszy tytuł mistrzowski w rzutach karnych (dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia). Do tej pory 6 tytułów zdobyły 4 kraje: USA (1991, 1999), Niemcy (2003, 2007), Norwegia (1995), Japonia (2011).

Klepka Japonek, uważana za najlepszą akcję rozegraną podczas całych Mistrzostw:


Faworytkami w walce o puchar są teoretycznie Amerykanki. Poza dwoma tytułami, zdobyły jeden srebrny i trzy brązowe medale rozgrywek. Jednak rewelacyjnie grające Japonki wydają się być bardzo zdeterminowane i nie odpuszczą tak łatwo.

Gwiazdą żeńskiej piłki kopanej na miarę Messiego czy Ronaldo jest 29-letnia Brazylijka - Marta Vieira da Silva. Nie wywalczy ona jednak ani tytułu mistrzowskiego, ani korony królowej (?) strzelców, gdyż jej kraj odpadł w 1/16 Finału po zaciętym meczu z Australią.

Najbliższe mecze to ćwierćfinały rozgrywek:

Piątek, 26 czerwca
Niemcy – Francja
Chiny – USA

Sobota, 27 czerwca
Australia – Japonia
Anglia - Kanada

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Kobiet 2015 na żywo możesz oglądać na kanale Eurosport.

Dodał(a): Paweł Janusz Środa 24.06.2015