Ile czasu kibice (także polscy) spędzą na dojeździe do swoich drużyn na mundial

Mundial to prawdziwe piłkarskie święto, ale nie mogłoby się ono odbyć bez kibiców, którzy tłumnie będą wspierać swoje drużyny w walce o mistrzostwo. Ale żeby mogli to robić, muszą najpierw dojechać na stadiony. Ile im to zajmie?
iStock-878429612.jpg

Kibice z całego świata, posiadający bilety na mecze podczas mundialu, będą mogli korzystać z bezpłatnego transportu kolejowego, by podążać za swoją reprezentacją. To świetne rozwiązanie, jednak ze względu na duże odległości pomiędzy poszczególnymi miastami-gospodarzami w Rosji, może się okazać bardzo czasochłonne.

Wystarczy bowiem rzucić okiem na mapę, by zauważyć, że odległości pomiędzy miastami, w których odbywają się mecze, sięgają nawet 2000 km. Dlatego HomeToGo sprawdziło lokalizacje meczowe wszystkich 32 reprezentacji i obliczyło, ile czasu kibice poszczególnych drużyn będą musieli spędzić w podróży pociągami.

Najważniejsze fakty w skrócie:
• Kibice 22 z 32 reprezentacji spędzą w trasie powyżej 48 godzin
• Najdłuższa podróż czeka Urugwajczyków - planowo wyniesie ponad 101 godzin
• Kibice biało-czerwonych muszą przygotować się na 35 godzin w pociągach – w tym czasie można obejrzeć 23 mecze piłki nożnej
• Najkrótsza podróż wewnątrz Rosji czeka Argentyńczyków i wyniesie prawie tyle samo ile międzykontynentalny lot z Buenos Aires do Moskwy – 17 godzin

Świetne prognozy dla kibiców biało-czerwonych
Dla polskich kibiców tegoroczny mundial to nie lada gratka. Po pierwsze skład grupy H
z Senegalem, Kolumbią i Japonią daje nam w tym roku duże nadzieje na awans do 1/8 finału, po drugie koszty podążania za biało-czerwonymi są jednymi z najniższych spośród 32 krajów, biorąc pod uwagę m.in. sumę kosztów biletów meczowych, lotu do oraz z Rosji czy zakwaterowania i wyżywienia podczas rozgrywek grupowych. Co więcej, Polscy kibice mogą liczyć na wyjątkowo szczęście, jeśli chodzi o układ miast gospodarzy, dzięki czemu na podróżach w fazie grupowej spędzą mniej czasu niż kibice 24 pozostałych reprezentacji. Trasę z Moskwy do Kazania, a następnie do Wołgogradu Polacy pokonają bezpłatnym pociągiem w tylko i aż 35 godzin.

Urugwajczycy będą musieli uzbroić się w cierpliwość
Właściwie kibice żadnej z drużyn nie mogą liczyć na szybkie transfery kolejowe. Kibice aż 22 z 32 zakwalifikowanych do Pucharu Świata reprezentacji planowo spędzą w trasie ponad 48 godzin. Jednak fani reprezentacji Urugwaju będą musieli wykazać się wyjątkowo dużą dozą cierpliwości. Przejazd pociągiem pomiędzy trzema miastami meczowymi zajmie fanom „La Celeste” więcej niż cztery doby, a dokładnie 101 godzin i 29 minut. Mimo że najdłuższa trasa, 3469 km, czeka szwedzkich kibiców, pociągiem pokonają ją prawie 20 godzin szybciej niż Urugwajczycy, w 83 godziny. Natomiast nasi zachodni sąsiedzi, kibice niemieckiej reprezentacji muszą być gotowi na łącznie 59 godzin spędzonych na dwóch przejazdach z Moskwy do Soczi oraz z Soczi do Kazania.

Więcej informacji oraz pełne zestawienie Indeksu Cen Kibica Mundialu znajdziecie TUTAJ.

Mundial - Ile czasu kibice spędzą w pociągach.jpg

Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. istockphoto.com, materiały prasowe Czwartek 14.06.2018