Gry ulic

Koniec z gadaniem o wytrzymałości, samozaparciu i silnej woli zawodników.

Gry ulic

Dziś liczą się tylko te sporty, w których możesz używać najnowocześniejszych gadżetów. Oto nasz CKM—owy przegląd superhipermodnych zabawek. Oczywiście tylko dla prawdziwych mężczyzn.

1 DELFJET

Absolutny hit sportowy na słonecznym, zachodnim wybrzeżu USA. Supernowoczesny skuter wodny, którym kierujesz, balansując ciałem. Dzięki elektrycznemu silnikowi płyniesz z prędkością maksymalną 25 km/h po powierzchni wody i 12 km/h pod wodą. Tak, tak, na delfjet można też nurkować. Od 2,5 m (amatorzy) do nawet 120 m (nurkowie z odpowiednimi uprawnieniami). Cena: ok. 56 000 zł.

2 SEAJOGGER

A teraz zagadka: co to jest — po wodzie pływa, seajogger się nazywa? To dwa pływaki, połączone skomplikowanym układem przerzutek, które pomogą ci... iść po wodzie. Dosłownie. Wzbudzasz powszechny podziw, a przy okazji wyrabiasz sobie mięśnie nóg. Wyczyn, na którego powtórzenie czekaliśmy ponad 2000 lat, jest w zasięgu twej ręki, jeżeli masz 4000 zł.

3 POWERISER

Masz zbędne 1300 zł? Wydaj je na meganowoczesne szczudła do gry w koszykówkę, które umożliwiają skoki na wysokość ponad dwóch metrów. Stopy mocujesz w wiązaniach przyczepionych do metalowych łuków. Gdy kroczysz lub skaczesz, łuki sprężynują, zwielokrotniając siłę twojego wyskoku. Michael Jordan będzie przy tobie pikusiem!

4 TIDALFORCE M–750X

Rower wybitnie terenowy ze wspomaganiem motorowym. 21 przerzutek, maksymalna prędkość, jaką możesz rozwinąć dzięki 1000—watowemu silnikowi, to 40 km/h, zasięg wynosi 32 km. Cena: 12 tys. zł.

5 FREEBORD

Poznaj szaleństwo, które zawładnęło Nowym Jorkiem. Oto deskorolka, która dzięki specjalnemu układowi kół zachowuje się na asfalcie dokładnie tak jak snowboard na śniegu. Jak twierdzą mistrzowie snowboardu, na freebordzie można wykonać wszystkie triki, które dotąd zarezerwowane były wyłącznie dla pasjonatów białego szaleństwa. 700 zł i freebord jest twój.

6 BUGGY ROLLIN

Specjalny skafander z kółkami przyczepionymi do dłoni, kolan, łokci, pleców oraz brzucha. Dzięki temu prostemu, acz genialnemu, wynalazkowi po prostu kładziesz się na ziemi i zjeżdżasz z górki. Na plecach, boku lub na brzuchu. Jaką rozwiniesz prędkość? Amatorzy tego sportu mówią o 70 km/h. Nam wydaje się, że sporo, sporo więcej. Uważaj więc, zderzenie z latarnią jest bolesne przy każdej szybkości.

7 ZAP POWERSKI

Ciągnik dla rolkarzy! Proste, ale genialne i co ważne — podbiło już całą Europę Zachodnią! Zap Powerski dzięki elektrycznemu silnikowi 12 V może ciągnąć cię nawet z prędkością 24 km/h. Za jedyne 1400 zł nie będziesz już musiał się pocić.

8 GP DIRTSURFBOARD

Deska z dwoma szprychowymi kołami? Tak, to gadżet służący do uprawiania dirtsurfingu, australijskiej wersji snowboardu. Jeździ się na tym podobnie jak na klasycznej desce: balansując ciałem na boki, tyle że nie po śniegu, a po piaszczystych i kamienistych zboczach gór. Za dirtsurfboard wybulisz około 1500 zł.


9 TRIKKE 12 ROADSTER

Najprościej mówiąc: hulajnoga na trzech kółkach. Ludzie skaczą na tym z rampy, a nawet kręcą piruety. Jak się na tym jeździ? Pochylając ciało raz w prawo, raz w lewo, czyli trochę jak na rolkach. Trikke wynalazł niejaki Gildo Beleski, Brytyjczyk z polskimi korzeniami. Trikke można już kupić w Polsce. Wydasz na niego 1579 zł.


10 FLYBAR 1200

Aluminiowa rurka z gumowym rdzeniem w środku i podpórkami na stopy. Dzięki niej możesz skakać nawet na dwa metry w górę, co też już czynią grupy młodych ludzi w Kalifornii, USA. Sport bardzo szybko zyskał miano ekstremalnego. Za flybara przyjdzie ci zapłacić równowartość 1200 zł, a nabyć go możesz na aukcjach internetowych (www.amazon.com).

11 GEKKOMAT

Urządzenie rodem z amerykańskich komiksów. Dzięki temu wymyślnemu gadżetowi możesz swobodnie wspinać się po ścianach budynków. Cztery „łapy” przyssawki połączone są rurkami z niewielkim zasysaczem powietrza umieszczonym na plecach. Podobno są już grupy ludzi, którzy urządzają mistrzostwa w zdobywaniu wieżowców na czas.


12 APEX BARREL

Wystarczy 500 zł, by mieć hit sezonu: specjalną lufę do paintballowego karabinka, która nadaje pociskom rotację. Co to oznacza? Ano wystrzelone z niej kule w końcowej fazie lotu skręcają — zgodnie z twoim życzeniem — w lewo lub prawo! Przeciwnik zdziwi się, gdy twoja kula ominie drzewo, za którym się schował i trafi go w maskę.

13 BUSHPIG

Deskorolka z motorkiem? A właściwie dlaczego nie? Austriacki pomysł właśnie podbija uporządkowane ulice Niemiec, Szwajcarii i... Słowacji. Na zakrętach balansujesz ciałem tak jak na zwykłej desce, z tym że prędkość jest inna — nawet 30 km/h. Paliwa w zbiorniku starczy na półtorej godziny zabawy, więc na co czekasz? Cena tego cacka to niespełna 5000 zł.


14 KANGOO JUMPS

Wymyślone przez Szwajcarów buty sprężynowe do... joggingu. Biegając w nich, czujesz, jakby przyciąganie ziemskie było kilkakrotnie słabsze, niż jest w rzeczywistości. Wynalazkiem zainteresowała się NASA i teraz w kangoo jumps ćwiczą astronauci. 830 zł za kosmiczne oddczucia to chyba niedużo?

15 ESKATE

Superlekkie urządzenie pociągowe dla rolkarzy, dzięki któremu możesz nawet skakać przez przeszkody. Producenci chwalą się, że w eSkate liczba nowinek technicznych na centymetr kwadratowy jest większa niż w promach kosmicznych NASA. Cóż, promy wymyślono blisko 30 lat temu, więc to chyba nie takie trudne... Cena: 2400 zł.

16 TRAILSKATE

Rolki terenowe, wyposażone m.in. w wysokociśnieniowe opony o średnicy 8 cali oraz... hamulce bębnowe. Technika jazdy jest taka sama jak na łyżwach lub nartach, za to ewolucji, jakie wykonasz na trailskate’ach, nie można porównać z żadnym innym sportem. Cena za tę przyjemność — 1200 zł.


17 EASYGLIDER

Wielkie koło z silnikiem elektrycznym w środku i manetkami jak w motocyklu. Po co to? A po to, by ciągnąć za sobą człowieka stojącego na rolkach. Jak szybko? Nawet do 35 km/h. Całość — jak zapewniają producenci — daje złudzenie jazdy na nartach wodnych. Cena tej przyjemności to 3500 zł. 


Dodał(a): ckm Czwartek 28.07.2011