Wielki sport

Sportowcy z najwyższej i najcięższej półki. Razem ważą 1186 kg i mierzą 16,25 m!
mma


WILL JEFFERSON

WZROST: 208 CM;  WAGA: 95 KG  
Największy zawodnik w dziejach angielskiego krykieta. Nie wiemy, o co chodzi w tym sporcie, nie wiemy, jak się nalicza punkty, kompletnie nie mamy pojęcia, jaką rolę i pozycję zajmuje Jefferson. Nam wystarczy, że gigant z Nottinghamshire wcale się nie wywyższa i za to go szanujemy.
NAJWIĘKSZY MECZ: Anglia – Bangladesz. Całe spotkanie trwało cztery dni!


NIKOŁAJ WAŁUJEW
WZROST: 214 CM;  WAGA: 150 KG
„Bestia ze Wschodu”, „Rosyjski Gigant”– te przydomki świetnie opisują olbrzyma z Petersburga, który młócenie grabami pomylił z boksowaniem. Niedostatki w technice nie przeszkodziły Wałujewowi zdobyć mistrzostwo świata organizacji WBA. Po prostu pobity rywal był niższy o głowę.
NAJWIĘKSZA WALKA:  Wałujew  - McCline. Łącznie obaj ważyli 270 kg!


YAO MING
WZROST: 229 CM;  WAGA: 141 KG
„Chodzący Wielki Mur”, najsłynniejszy chiński sportowiec i najwyższy koszykarz amerykańskiej NBA. By zrobić wsad, musiał tylko leciutko podskoczyć. Od początku zawodowej kariery w Huston Rockets, gdzie jednak dłużej leczył kontuzje, niż grał na parkiecie. Bo wielkie nie zawsze jest twarde!
NAJWIĘKSZY MECZ: Rockets – Bucks. Na żywo oglądało 200 mln Chińczyków!


DWAYNE LEVEROCK
WZROST: 172 CM;  WAGA: 127 KG
Reprezentant narodowej reprezentacji Bermudów w krykieta i najcięższy zawodnik w dziejach tej egzotycznej dyscypliny. Zdecydowanie łatwiej go przeskoczyć, niż obiec. O dziwo, mimo porażającej masy Leverock biega nadzwyczaj szybko, a gdy nie gra w krykieta, jest policjantem.
NAJWIĘKSZY MECZ: Bermudy – Kanada. Mali wyspiarze pokonali olbrzymi kraj!


PETER CROUCH
WZROST: 201 CM;  WAGA: 79 KG  
Napastnik Tottenham Hotspur, podpora reprezentacji Anglii, człowiek wieżowiec. Przerasta wzrostem większość bramkarzy oraz obrońców, dzięki czemu bez problemu strzela gole główką. Po najlepszych akcjach odstawia swój popisowy numer „Taniec robota”. Bardzo realistycznie.
NAJWIĘKSZY MECZ: Liverpool – Arsenal. Strzelił w nim idealnego hat–tricka!


JOHN DALY
WZROST: 180 CM;  WAGA: 128 KG
Zawodowy golfista światowego formatu (18 wygranych turniejów), a oprócz tego milioner, kobieciarz, nałogowy palacz, pijak, hazardzista i grubas. Jeździ gigantycznym autobusem-domem i śpiewa razem z Kid Rockiem. Mówiąc krótko, John Daly to CKM–owy ideał wielkiego sportowca!  
NAJWIĘKSZY TURNIEJ: 2004 Buick Invitational. Pokonał tu Tigera Woodsa!


EMMANUEL YARBOROUGH
WZROST: 203 CM;  WAGA: 300 KG
Były mistrz świata w amatorskim sumo i najsłynniejszy reprezentant tej japońskiej dyscypliny, który nie jest Japończykiem (a utuczonym Amerykaninem). Oprócz tego Mr. Yarborough widnieje w Księdze rekordów Guinnessa jako największy sportowiec wszech czasów. Dosłownie!
NAJWIĘKSZA WALKA: Yarborough – Gótó. Zwycięstwo na mistrzostwach świata!


HONG–MAN CHOI
WZROST: 218 CM;  WAGA: 166 KG
Południowokoreański kick–bokser, zawodnik MMA i K–1, gigant większy nawet od Wałujewa. Zasłynął jako wynalazca niezwykle wyrafinowanego „ciosu młotkowego”, którym powala swoich lilipucich rywali. Poza tym Choi wciąż rośnie i właśnie został powołany do wojska. Baczność, spocznij!
NAJWIĘKSZA WALKA:  Choi – Schilt. Razem wzięci mieli 4,3 m i 300 kg!

Dodał(a): matz Piątek 29.07.2011