Deska tu, deska tam

Snowboard stał się bardzo popularnym sportem. Jedni zastanawiają się gdzie najlepiej się uczyć, inni myślą o snow parkach i miejscach do skakania. Dla wielbicieli "parapetu" kilka miejsc, w które warto uderzyć!
Snowboard


Wśród miejsc najlepszych na Snowboard, wybranych przez National Geographic znalazły się tylko dwa europejskie. Przedstawiamy listę obowiązkowych stoków:

Valle Blanche Chamonix we Francji

Nieziemskie widoki,  długi zjazd, miejsca gdzie można przeżyć skok adrenaliny.

Trasa do Les Ruinettes w Verbier w Szwajcarii

Bardzo długi odcinek trasy, dla tych co nie rozstają się ze swoim snowboardem. Bardzo rozległa sieć gondolek. Dodatkowy atut to urocze miasteczko Verbier z domkami o pochyłych dachach.

Nisko w Japonii


Wielki plus za możliwość nocnych jazd w puchu bez tłumu i przy świetle reflektorów.

Big Bear Express w Stanach Zjednoczonych


Rozległy,  bardzo dobrze utrzymany snow park, położony na samej górze. Zawsze świeci tam słońce. Teren przygotowany dla snowboardzistów o różnym poziomie zaawansowania.

Las Lena w Argentynie


Wyciąg krzesełkowy, który znany jest na całym świecie. Dla osób, które uwielbiają szaleństwo, dużo stromych stoków. Ośrodek zaprojektowany przez twórców Les Arcs we Francji.

Snow Park w Nowej Zelandii

Szybki, czteroosobowy wyciąg i doskonały park z pipem i torem SBX. Niesamowita trasa do kicków, która na pewno podniesie poziom adrenaliny. Najlepsze bary snowboardowi, miejsca na imprezy.

Oprócz wymienionych miejsc polecamy również:  Laax, Engelberg, Bourg Saint Maurice i Tignes.Dodał(a): Marta śliwińska Sobota 19.02.2011