FIFA ukarała Polaków. Chodzi o mecz z Albanią

Mimo tego, że to skandaliczne zachowanie kibiców Albanii spowodowało przerwanie meczu, Polakom także się oberwało. FIFA nałożyła na PZPN karę w wysokości ok. 214 tys. zł. Dodatkowo nasi kibice nie będą mogli dopingować reprezentacji podczas najbliższego meczu z Andorą.

Gdybyśmy mieli podsumować tę decyzję, używając jedynie dwóch liter, zapewne zrobilibyśmy to w ten sposób: XD
Ponarzekamy jednak więcej, bo sytuacja wydaje się co najmniej absurdalna. Podczas rozegranego 12 października w Tiranie meczu z Albanią, który wygraliśmy 1:0, doszło do sytuacji, w której kibice gospodarzy zaczęli rzucać w naszych piłkarzy różnymi przedmiotami. Głównie były to butelki i zapalniczki. Spotkanie udało się wznowić po ok. 20 minutach.

Albańczycy otrzymali karę w wysokości ok. 640 tys. zł i ograniczenia stadionowe. W sytuacji, w której to przez nich konieczne było przerwanie meczu, takie rozwiązanie wydaje się nad wyraz łagodne. Szczególnie, że to tylko ok. 3 razy więcej, niż nałożono na PZPN. Za co?

"Komisja Dyscyplinarna FIFA, po analizie raportu delegata, zdecydowała o nałożeniu kary 50 tysięcy franków szwajcarskich i zakazu wyjazdu polskich kibiców na najbliższy mecz eliminacji mistrzostw świata z Andorą. Powodem rzucanie przez polskich kibiców różnymi przedmiotami w stronę albańskich kibiców" - poinformował PAP rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski.

Prezes PZPN Cezary Kulesza stwierdził, że zwróci się do FIFA z prośbą o przesłanie uzasadnienia decyzji, po czym podejmie dalsze kroki, ew. złoży odwołanie.

Okazuje się, że nawet w przypadku wskazania oczywistego winowajcy, można oberwać rykoszetem. W tej kwestii oberwaliśmy podwójnie, zarówno od kibiców, jak i od zarządu FIFA. Co będzie dalej? Nie zdziwi nas, jak postępowanie w sprawie "skandalicznego zachowania Kamila Glika na tle rasistowskim" zostanie wznowione.

Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / youtube.com Wtorek 26.10.2021